Fantastik Canavarlar Takımı

Hakan Tunç
Genel Yayın Editörü
Cadılar Bayramında doğdum. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyorum. Harry Potter severim. Teorilerin havada uçuştuğu o eski günleri özlüyorum. Çeşitli dergi ve gazete eklerine eleştiri yazıları kaleme alıyorum. Şimdilerde kurucusu olduğum Kayıp Rıhtım sitesinde Genel Yayın Editörlüğü işine devam etmekteyim.
Onur Selamet
Genel Yayın Editörü
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldım. Öykü ve senaryo üzerine çalışıyorum. Eserlerim İzafi, Post, Kefal, Sahte Vefa, Gard gibi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşımla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyoruz.
Beyza Taşdelen
İçerik Editörü
1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.
Deniz Dinç
İçerik Editörü
1993 Eylül ayında Ankara'da doğdum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim. Harry Potter ile birlikte giriş yaptığım fantastik edebiyat dünyasıyla yakından ilgiliyim. Özellikle Harry Potter dünyası hayatımda hep özel bir yerde olmuştur. Çevirmenlik yaparak Harry Potter haberlerinin yerli okurlarla buluşmasına katkıda bulunuyorum.
İrem Ercan
İçerik Editörü
1996 İstanbul doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi'nde kimya mühendisliği okumaya çalışıyorum. Kendimi bilime adayacağım gibi, o kısım azıcık muallak. 6 yaşımdan beri düzenli aralıklarla takıntılı şekilde Harry Potter okuyor ve izliyorum. Sihir Başlasın ve Harry Potter Cafe sitelerinde yazarlık yaptım bir süre, mini mini fanficler de yazdım. Ve elbette hala Hogwarts mektubumu bekliyorum.
Caner Çakmak
İçerik Editörü
Uludağ’da uzun dönem elektronik mühendisliği okuyorum. Harry ve onun harika arkadaşlarıyla tanışmam o zamanlar çok yakın bir arkadaşımın beni evime kadar almaya gelip sinemaya zorla götürmesiyle olmuştu. İlk sinema deneyimim... Çok sevmiş ve etkilenmiştim. Bu büyülü dünyadaki bilinmeyenleri ve yeni haberleri dilimize kazandırarak küçük bir katkım olsun istiyorum.
Yağmur Kırlangıç
İçerik Editörü
1996 yılının Kasım ayında İzmir'de doğdum. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Mütercim Tercümanlık bölümü öğrencisiyim. 5 yaşında Harry Potter serisiyle ilk kez tanıştığımdan beri bu seri hayatımın en önemli bölümlerinden biri olmaya devam etti. Bir gün Harry Potter kitapları olur da bir kere daha tercüme edilirse bunu yapan tercüman ben olmak istiyorum.
Seda Nur Erdoğan
İçerik Editörü
1995 yılının ağustos ayında Ankara’da dünyaya geldim. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Okumayı Harry Potter’la sevmiş çocuklardanım ve 8 yaşımdan beri bu büyülü dünyayla iç içeyim.
Duygu Baştürk
İçerik Editörü
1995 yılında Aydın’da doğdum. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Mütercim Tercümanlık 3. sınıf öğrencisiyim. Harry Potter hayatımda hep önemli bir yere sahip olmuştur. Ben büyüdükçe içimdeki bu sevgi de benimle birlikte büyümeye devam etti. Çocukluğumdan beri dile olan ilgim, onların dünyasını daha iyi anlamamı sağladı ve ben de bunu diğer Harry Potter hayranlarına aktarmaktan çok mutluyum.
Evren Ergen
İçerik Editörü
1995'te Eskişehir'de doğdum. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. 7 yaşımda Harry Potter sayesinde fantastik edebiyatla tanıştım. Kitapları ve teorileri çok seven biriyim. En ince ayrıntıları keşfetmek için kitapları kaç kez baştan okuduğumu bilmiyorum. Roleplay sitelerinin köşelerinde Harry Potter ağırlıklı olmak üzere yazılar yazdım ve çeşitli alanlarda amatör çeviriler yaptım. Elimde asayla büyü yapmaya çalışmaya devam ediyorum. Bir gün başaracağımı düşünerek Hogwarts mektubumu inançla bekliyorum.
Burak İpek
İçerik Editörü
1993 Karabük doğumluyum. Okul biterse bir gün dünyayı ele geçirecek çılgın mühendis olacağım da taşınım dersinden kalıyorum yıllardır. Küçük şehirde büyüdüm ve bunu Harry Potter serisi katlanılır kıldı. Esasen elektroniğe ve Bilim Kurguya ilgi duymama rağmen Harry Potter serisini her şeyden üstün tutuyorum.
Şeyma Nur Ertekin
İçerik Editörü
1994 yılında Ankara'da doğdum. Manisalıyım. Mektubumun artık gelmeyeceğine kanaat getirince ODTÜ'de okumaya karar verdim ve şu an son sınıftayım. Kitap okumaya ve fantastik dünyaya ilgim Harry Potter serisi ile başladı ve heyecanım ilk günkü gibi devam ediyor. Yaptığım çeviriler ile seriyi sevenlere yardımcı olmaya çalışıyorum.
Emrehan Kılıç
İçerik Editörü
1987 Ankara doğumluyum. Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter kutsalımdır. Fantastik kurgular hakkında okumayı, tartışmayı ve araştırmayı severim. Nadir bulunan fantastik serileri toplamak en büyük hobimdir. Harry Potter ile 1999 yılında tanıştım sanıyorum, daha birinci kitabı okumamışken Sırlar Odası hediye olarak gelmişti. O günden beri Hogwarts mektubumu bekliyorum.