Daniel Radcliffe Harry Potter Serisine Sesiyle Geri Döndü

Harry Potter at Home harika bir projeyle hayatımıza etki edecek! Proje kapsamında ünlü isimler Felsefe Taşı kitabını okuyacaklar. Ücretsiz olarak sunulan projede Daniel Radcliffe de bulunuyor.

J.K. Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisi karantina günlerine destek adına yeni bir projeyle karşımızda. Harry Potter at Home adı verilen bu proje kapsamında serinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı birçok ünlü tarafından seslendirilecek ve ücretsiz olarak okurlara sunulacak. Daniel Radcliffe, daha önce Harry Potter’ı bir kez daha canlandırma gibi bir düşüncesinin olmadığını söylediği halde bu projede yer alacak.

Wizarding World’ün sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyla birlikte dünya çapında Harry Potter hayranları, evlerinin güvenliğinden Harry Potter at Home projesinin tadını çıkarabilecek.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Ünlüler Tarafından Seslendirilmeye Başlandı

Yapılan duyuruya hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kısaca Fantastik Canavarlar film serisindeki başrol Eddie Redmayne’dan David Beckham’a kadar birçok ünlü, hayranların zevk alması için Felsefe Taşı’ndan bir bölüm okuyacak. Projenin daha fazla ön plana çıkması adına da ilk bölüm bizzat Sağ Kalan Çocuk’u (The Boy Who Lived) canlandıran Daniel Radcliffe tarafından okundu. Oyuncunun ilk bölümü okuduğu videoya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İkinci bölüm olan Yok Olan Cam (The Vanishing Glass) ise Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyununda Hermione Granger’a hayat veren Noma Dumezweni tarafından okundu. Dumezweni’nin bölümün dinlemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdilik açıklanan isimler arasında Radcliffe dışında Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Claudia Kim ve Eddie Redmayne bulunuyor. Ancak yine sosyal medyadan yapılan açıklamayla diğer bölümleri okumak için çok yakında yepyeni ünlü yüzler tanıtılacağı söylendi.

Bölümler Wizarding World sitesi ile eş zamanlı olarak Spotify’daki yerini de alıyor.

Duyuru yapılan at Home projesiyle hayranlar Hogwarts’a biraz daha yakın olabilecekler. Böylece evlerinin güvenliğinde ve sağlıklı olmalarının yanında zamanlarını daha eğlenceli geçirecekler.

Serinin yazarı J.K. Rowling geçen günlerde Hogwarts Savaşı’nın yıl dönümü dolayısıyla da evsizler ve ihtiyaç sahipleri adına 1 milyon sterlin bağış yapmıştı.

Yayınlanan bu projeyi sizler nasıl buldunuz? Hazır herkes evde bazı kitaplarını tekrar okumayı düşünüyorken böyle bir projede, ünlü isimlerce yapılan seslendirmeleri dinlemek güzel olur mu? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Çok Konuşulacak Bir Teori: Hogwarts Savaşı’nın Gerçek Kahramanı Aslında Kim?

⁠⁠⁠Evapsie!
Hakan Tunç

Cadılar Bayramında doğdum. Harry Potter severim. Teorilerin havada uçuştuğu o eski günleri özlüyorum. Çeşitli dergi ve gazete eklerine eleştiri yazıları kaleme alıyorum. Şimdilerde kurucusu olduğum Kayıp Rıhtım sitesinde Genel Yayın Editörlüğü işine devam etmekteyim.

Yorumlara Bak

  • Daniel ve tekrar... Harry Potter Daniel’ın bir daha harry potter olmayacağım dediğinde ağlayarak kendime bunu inandırdım ve şimdi… tekrar sahalarda eeee…. ozaman film için j.k rowling veya bir yönetmenin ricası yeter (boş yere umutlandım tekrar ağlamaya hazırım… )

Paylaş

Son Gönderiler

J.K. Rowling Yeni Kitabı Ickabog’u Duyurdu: Kitap Ücretsiz Olarak İnternete Geliyor

J.K. Rowling karantina süresince eski projelerinden "Ickabog"u raftan indirdi. Yazar, eserden bölümleri internette ücretsiz şekilde… Read More

26 Mayıs 2020

Harry Potter: Puzzles & Spells Fragmanı Sonunda Geldi!

Harry Potter hayranları uzun zamandır yeni bir mobil oyunun yolda olduğunu biliyordu. Zynga’nın, Portkey Games… Read More

16 Mayıs 2020

J.K. Rowling, 9 Yaşında Lösemiden Hayatını Yitiren Kızı Ateş Kadehi ile Yaşatıyor

Harry Potter serisinin popülerliğinin altında yatan şeylerden birisi de satır arasında pek çok detay ve… Read More

15 Mayıs 2020

Harry Potter 20. Yıl Özel Tayland Baskıları Görenleri Büyülüyor

Harry Potter 20. Yıl Tayland özel baskıları görenleri büyülüyor! Arch Apolar tarafından hazırlanan kapaklar ayrıntılarıyla… Read More

3 Mayıs 2020

Hogwarts Savaşı Onuruna J.K. Rowling’den 1 Milyon Sterlin Bağış

J.K. Rowling, Hogwarts Savaşı sırasında öldürdüğü kurgusal karakterler adına her yıl 2 Mayıs’ta özür diliyordu.… Read More

2 Mayıs 2020

Harry Potter Serisindeki Animagusları Ne Kadar Tanıyorsunuz? | TEST

Bir Animagus büyüsü hem çok tehlikeli hem de detaylı bir süreç. J.K. Rowling’in Büyücülük Dünyası… Read More

29 Nisan 2020

This website uses cookies.