J.K. Rowling’den Karantina Günlerine Destek: Harry Potter at Home

Harry Potter at Home J.K. Rowling

Dünyaca ünlü Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorunda olan okurları için yepyeni bir dijital hizmeti yürürlüğe koydu. Harry Potter at Home adıyla anılan bu sayfa, yazarın Wizarding World adı altında markalaşan internet sitesinde yer alıyor.

Corona Virüsü salgını nedeniyle dünyada milyonlarca insan kendisini evde izolasyona almak durumunda kaldı. 21. yüzyılın belki de dünya genelinde en sıkıntılı olaylarından birisinde; pek çok kişi çalışmalarını ve eğitimini evden sürdürüyor.

Yazar J.K. Rowling de, daha önce Pottermore adıyla hizmet veren; ardından Wizarding World markası oluşturulunca o adı alan internet sitesinde yeni bir hizmet başlattı. Yazarın Harry Potter at Home adıyla Twitter üzerinden duyurduğu site biraz sihre ihtiyaç duyan herkese hitap ediyor.

“Biz evlerimize kapanmışken çocukları eğlendirmek için ebeveynler, öğretmenler ve bakıcılar biraz sihre ihtiyaç duyabilir. Bu sebeple duyurudan dolayı çok mutluyum.”

Harry Potter at Home Sayfalarında Neler Var?

Harry Potter kitaplarının ABD ve İngiltere’deki yayıncıları Bloomsbury ve Scholastic’in katkılarıyla hazırlanan sitede şık büyülü zanaat videoları (arkadaşlarınıza nasıl Burnuk çizebileceğinizi öğretebileceğiniz), eğlenceli makaleler, sözlük, karakter rehberi, testler, bulmacalar ve daha fazlası mevcut.

J.K. Rowling, Koronavirüs salgını sırasında çocukları hem eğlendirmek hem de eğitmek için elini taşın altına koyuyor.

Harry Potter at Home J.K. Rowling

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın sesli kitabı, ücretsiz olarak kütüphanedeki yerini alıyor. Eseri birkaç farklı dilde dinlemek mümkün.

Hogwarts’ın 20 yılı aşkın süredir her yaştan okur ve hayran için bir kaçış yeri olduğunu vurgulayan Wizarding World sitesi, kendimizi bulduğumuz bu garip zamanlarda bizi ve sevdiklerimizi inzivaya çekilebileceğimiz Hogwarts’a yeniden davet ediyor.

Pottermore içeriklerine zaten aşina olanlar için, çok da fazla yenilik taşımayan site; ücretsiz sesli kitaplar ya da kitaplardan bölümler açısından öne çıkıyor.

Harry Potter Kitapları

WW aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden yeni duyurular için takipte kalmamızı da tavsiye ediyor.

Harry Potter at Home detaylarına buradan ulaşmanız mümkün.

Bu hizmeti siz nasıl buldunuz? Sitede beklediğiniz kadar içerik yer alıyor mu? Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Wizarding World Sitesinin Bol Detaylı Keşif Rehberi

Kaynak: Edition CNN