Haftanın Büyüsü: Aparecium

aparecium büyü

Haftanın Büyüsü köşemizde sıradaki büyümüz Aparecium büyüsü! Aynı bu büyünün yaptığı gibi saklı birkaç bilgiyi ortaya çıkarmak istiyoruz, haydi başlayalım. Aparecium!

Aparecium büyüsü, görünmez mürekkebi veya diğer saklı mesajları görünür kılarak ortaya çıkarmak için kullanılır. Mesajlar ve mürekkebin dışında, diğer saklı şeyleri de ortaya çıkarmak için kullanılabilir.

Bu büyüyü, Sırlar Odası’nın Çok Gizli Günce” adlı bölümünde Hermione, Tom Riddle’ın güncesinde okunacak bir şey olup olmadığını görmek için kullanmıştı ancak hiçbir şey göremedi çünkü bu deftere büyü yapılmamıştı.

“Çok parlak bir teori, Hermione,” dedi Ron. “Sadece ufacık bir kusuru var. Bu güncede hiçbir şey yazılı değil.

Ama Hermione asasını çantasından çıkarıyordu.

“Görünmez mürekkep olabilir!” diye fısıldadı.

Günceye üç kere vurdu. “Aparecium!

Harry Potter ve Sırlar Odası

ApareciumSnape’in Çapulcu Haritası’nı aldığı zamanı hatırlıyor musunuz? Büyük ihtimalle, bu haritanın içeriğini görebilmek için kullandığı büyü buydu, ama tabii ki başka bir büyü de olma ihtimali var, mesela bir iksirin içindeki malzemeleri saptayabilmek için kullanılan bir büyü de kullanmış olabilir.

Etimoloji:

“Aparecium” büyüsü, Latince bir kelime olan “appareo”dan gelir ve bu kelime “görünür hale gelmek, ortaya çıkmak” demektir.

Aparecium büyüsü hakkında sizler başka bir şey biliyor musunuz? Biliyorsanız, bizimle paylaşmanızı çok isteriz. Peki, haftaya bu köşemizde özellikle görmek istediğiniz bir büyü var mı?

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir