Hogwarts Savaşı’ndan 19 Yıl Sonra Neler Oldu Biliyoruz, Peki Ya 19 Dakika Sonra?

hogwarts savasi

Hogwarts Savaşı bitmiş, Voldemort mağlup edilmişti. Verilen kayıpların acısı ile birleşmiş bir sevinç ve huzur. Neredeyse tamamen yıkılmış bir okul, parçalanmış hayatlar, aramızdan ayrılan kardeşler, çocuklar, anne ve babalar. Yapılan fedakarlıklar ile kurtarılan bir dünya. 19 yıl sonra peronda çocukları ile karşımıza çıkan kahramanlarımız. Peki ya savaştan 19 dakika sonrası? Mugglenet editörlerinden Lizzie ile Hogwarts Savaşı‘ndan 19 dakika sonraya bir bakalım.

Serinin sonunda, Rowling’in ana karakterlerini çocuklarını Hogwarts’a gönderirken görüyorduk. Onları gördüğümüz son sahne 1 Eylül 2017 tarihindeydi ve Hogwarts Savaşı 2 Mayıs 1998’de yaşandığı düşünülürse, arada çok fazla şey olması son derece muhtemeldi. Bu durum, iki olay arasında kalan zaman dilimi hakkında, spekülasyonları ve teorileri temel olan bir sürü küçük hikayenin doğmasına sebep oldu.

hogwarts savasi 2

Şimdi hep beraber tekrar Hogwarts Savaşı‘na dönelim ve Harry’nin Voldemort’u mağlup etmesinden 19 dakika sonra olması muhtemel olaylara bakalım.

Bu sırada, hayatta kalmayı başaranlar tekrar bir araya gelirken, arkadaşlarının ve ailelerinin de yaşadığını umut ediyordu. Savaşmak için okulda kalan öğrenciler, kontrol noktalarında sayım yaparken (tüm binalar için), Yoldaşlık üyeleri içinde durum aynıydı. Durumu ağır olanların transferi ve yaralıların tedavisi için St. Mungo’dan şifacılar çağrılmıştı. Hayatını kaybedenler, aileleri ve arkadaşları tarafından teşhis edilmek üzere Büyük Salon’a taşınırken, merhumları ve kaybolanları gösteren liste Bakanlığa gönderilmek üzere hazırlanmaya başlamıştı.

hogwarts savasi 4

Öte yandan, yakınlarını kaybeden aileler, kayıpları için yas tutmaya başlarken, ölümle birlikte gelen şok dalgasının ilk etkilerini yaşıyordu. Ölüm yiyenler ise tutuklanmamak için ortalıktan kaybolmaya çalışıyordu. Voldemort’un son takipçilerini yakalamak için bazı küçük çatışmalar da yaşanıyordu. Ev cinleri tarafından hazırlanan ufak atıştırmalıklar ve birkaç bardak çay ise savaşa katılanların yorgunluğunu bir nebze kırmak için servis ediliyordu. Profesör Slughorn ise hazırladığı Veritaserum ile kimin Imperius Laneti etkisinde altında kimin kendi özgür iradesi ile hareket ettiğini çözmeye çalışıyordu. Hayatta kalanlar arasında, Lord Voldemort’un artık dünyalarına bir daha zarar veremeyecek olmasından ve savaşın sona erdiğini bilmelerinden dolayı bir mutluluk ve rahatlama da vardı.

Voldemort’un mağlup edilmesinin haberi saman alevi gibi hızlıca baykuşlar ile savaş alanının dışına dalga dalga yayılıyordu. Tıpkı Voldemort’un ilk yenilgiye uğramasının haberi gibi dünya bu güzel haber ile kutlamalara başlamaya hazırdı. Bazı aileler ise yakınlarından ve sevdiklerinden gelebilecek haberler sebebiyle tedirginlik içinde beklerken, geleceğin onlara neler getireceğini de merak ediyordu. Sevinç dalgası tüm dünya üzerinde yayılırken kimisi olanlardan bir haber günlerini geçiriyordu. Muggle doğumluların Muggle arkadaşlarının, son derece trajik olaylara şahit olan dostları için endişelendiklerini ve okuldan eve asla dönemeyeceklerini düşünmelerini de hayal ettim.

hogwarts savasi 3

Savaş alanındaki savaşçılar dışındaki herkes, aksi bir durumda neler olabileceğini düşünmeden kutlamalarına tüm gece devam edebilirdi. Bir kez daha, tüm büyücüler, cadılar ve tüm insanlar kadehlerini sağ kalan çocuk Harry Potter için kaldırıyordu.

Peki, siz savaştan 19 dakika sonra neler olduğunu düşünüyorsunuz? Bunların hepsinin birer teori olduğunu hatırlarsanız, her şeyin mümkün olabileceğini görebilirsiniz.

Site Yorumları
4 Yorum