394. Sayfa Kapandı… Alan Rickman’ı Anmak

severus snape

80 yaşıma geldiğimde, sallanan sandalyemde oturmuş Harry Potter okuyor olacağım. Ailem bana “Bunca zaman sonra, öyle mi?” diye soracak ve ben “Her zaman,” diyeceğim.

Alan Rickman yukarıdaki cümleyi hiç kurmamış ama biz hep öyle varsaydık. Yedi kitap ve sekiz film boyunca, Severus Snape seveniyle, nefret edeniyle her zaman serinin en önemli karakterlerinden biriydi. Snape ile ilgili hisleri ne olursa olsun, bir tek şey hiçbir zaman değişmedi: Hepimiz Alan Rickman’ı çok sevdik. O bizim için sadece İngiliz sinema ve tiyatrosunun önemli bir ismi değil, yıllar boyunca kitapları okurken gözümüzü kapattığımızda aklımızda görüntüsü beliren, büyük ekranda bizi Snape’in iç dünyasının derinliklerine götüren bir insandı. Öyle bir aktör ki, filmler bittiğinde haftalarca Severus Snape’e olan saygısından dolayı röpörtaj vermeyi reddetmiş, son filmin prömiyerinde sahneye herkesin aynı anda “Severus Snape!” diye dakikalarca bağırmasıyla çıkmıştı. Harry Potter ailesinin bu kadar değerli bir oyuncusunu kaybetmek, bütün hayranlar için oldukça hüzünlü bir olay.

Kansere yenik düşen Alan Rickman umuyoruz ki “Ölüm’ü eski bir dost olarak selamlamış ve onun birlikte memnuniyetle gitmiş,” olsun.

Güle güle Profesör Snape!

gZWMQb

7 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir