Evanna Lynch Yeniden Uyarlanan “Disko Domuzları”nda!

Beşinci film Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ile Luna Lovegood karakterini canlandırmış ve kısa sürede kendisini bizlere çokça sevdirmiş Evanna Lynch, Disko Domuzları‘nın (Disco Pigs) yeni tiyatro uyarlamasında oynuyor!

İlk olarak 20 yıl önce sahnelenen Enda Walsh’ın Disko Domuzları adlı eseri 12 Temmuz’da Londra Trafalgar Stüdyolarında çıkışını yapacak ve Harry Potter’ın Luna’sı Evanna Lynch yanında Pig rolünü üstlenen Colin Campbell ile birlikte Runt adlı karakteri canlandıracak.

Oyunun özeti ise şöyle:

“Aynı hastanede, aynı gün ve saatte doğan Runt ve Pig doğdukları günden beri ayrılmaz bir ikili olmuşlardır. Kendilerine ait bir dili konuşup, kendi kurallarına göre yaşayan Runt ve Pig gerçek ve hayal arasındaki sınırların bulanık olduğu özel bir dünya yaratmışlardır. On yedinci yaş günlerinde ise ilginç bir şey daha keşfederler. Gece çökerken, disko ve içecekler kontrolü ele alır, ve iki kafadar kontrolü kaybederler.

Cork Şehrinin sokaklarında gece boyunca içen ve dans eden bu iki olağandışı yeniyetmeyi izlerken, arkadaşlığın doğasının nasıl sonsuza dek değişebildiğine tanıklık ediyoruz. Kendi yarattıkları dille oynayıp duran bu iki yeniyetmenin kendi gençliklerinin verdiği heyecana kapılmamaları imkansız. Palace Disko ışıkları arasında sıradan, günlük hayatlarının dışında bir dünya isteğiyle yanıp tutuşan ikili bizi kendi yörüngelerine çekiyor ve bırakmayı reddediyorlar.”

Runt’un hikayesini yorumlayan Evanna, Runt’un kendi dünyasının insanı olduğunu ve dünyayı oldukça romantik gözlerle gördüğünü söylüyor. Aynı zamanda hikayenin iki karakterinin de vahşi doğalara sahip olduğunu da önceden belirtmişti. Birbirlerine domuz diye seslenen Runt ve Pig hakkında yaptığı yorum ise şu şekilde :

“Kendilerine ait kelimeleri var. Oyunu ilk defa okuduğumda kelimelere alışmam zaman aldı, dil çok garipti. Her kelime kafiyeliydi. Hayvanlardan ilham aldıklarına inanıyorum, içgüdüleri çok güçlü. Oldukça vahşiler.”

Hadi aşağıdaki tanıtım videosunu izleyin ve bize neler düşündüğünüzü söyleyin!

⁠⁠⁠Evapsie!
2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir