“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” Filminin Senaryosu Kitap Olarak Yayımlanacak!

fantastik-canavarlar-senaryo

Fantastik Canavarlar filmi için duyulan heyecan gün be gün tırmanırken, film için yazılan senaryonun yılın ilerleyen zamanlarında basılı olarak okurlarıyla buluşacağı haberi gündeme bomba gibi düştü.

J.K Rowling’in çıkaracağı yeni bir kitap her zaman iyi bir kutlama sebebi olmuştur. Fakat bu yıl ünlü yazar kariyerinde ilk kez, okurlarının basılmış versiyonunu Little, Brown (UK) ve Scholastic (ABD ve Kanada) ya da online olarak Pottermore üzerinden satın alabileceği bir senaryo yayımlayacak.

1920’lerin New York’unda maceradan maceraya koşan büyüzoolojist Newt Scamander’ın serüvenlerini konu alan Fantastik Canavarlar filmi bildiğiniz gibi 18 Kasım’da vizyona girecek. Filmin senaryosu ise vizyon tarihinden bir gün sonra yani 19 Kasım’da raflardaki yerini alacak. Ancak senaryoyu satın almak için bekleyemeyen okuyuculara da kitapların e kitap versiyonlarının Amazon, iBooks, Google ve Kobo’da ve basılı versiyonların da Amazon UK, Amazon US, Waterstones ve Barnes & Noble’da ön satışa çıktığını haber verelim.

Görünüşe göre Fantastik Canavarlar’ın senaryosunun kitaplaştırılması haberi, yıl içerisinde aynı zamanda “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” adlı bir tiyatro oyununun yaratım aşamasında da iş birliğini esirgemeyen Rowling için oldukça heyecan verici olacak gibi gözüken 2016 yılının sürprizleri arasındaki yerini aldı. Filmle ve kitaplarla ilgili son gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın!

fantastik-canavarlar-senaryo-tarih

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir