Harry Potter Dünyasını Sarsan #FollowTheSpiders Etiketi Ne Anlama Geliyor?

Acromantula Aragog

Örümcekleri takip et! Hepimizin çok iyi bildiği bu replik, şu anda Harry Potter ile ilgisi olan birkaç sosyal medya hesabından duyuruluyor. Leaky Cauldron sitesi bunu fark etmiş olacak ki, bu tesadüf olamayacak kadar ilgili #FollowTheSpiders (Örümcekleri Takip Et) etiketine göz atmış. Gelin hep birlikte biz de bu gizemli etiketin ne anlama gelebileceğini tartışalım!

Bu hafta sonunda, Harry Potter sosyal medya hesaplarından birkaçı, hayranlarına #FollowTheSpiders “Örümcekleri Takip Et” adı altında gönderiler paylaştı. İlk paylaşılan Tweet ise Warner Bros. Stüdyo Londra Turları ve Pottermore’dan oldu.

Bu mesajın paylaşılmasının hemen ardından, mesajın arkasındaki sırrı çözmek adına birçok hayran bir araya geldi.

19 Ocak’ta, Universal Studios, Orlando’da yapılan Harry Potter kutlamasının başlamasından tam olarak bir hafta önce Warner Bros. Stüdyo Turları şu Tweet’i paylaştı:

Bir şey mi arıyorsunuz? Tüm yapmanız gereken şey #FollowTheSpiders (Örümcekleri Takip Etmek!)

Hemen aynı gün içerisinde, Pottermore benzer içerikli başka bir Tweet paylaştı:

İşin daha da ilginçleştiği nokta ise tam olarak şöyle; Instagram’da FollowtheSpiders adlı yeni bir hesap dokuz ayrı farklı fotoğraf yükledi. Fotoğraflar bir bütün halindeyken bir örümcek resmi oluşuyor:

 

FollowTheSpiders

Bu yeni Instagram hesabına göre, Harry Potter Kutlaması tarihine kadar (27 Ocak) daha fazla bir bilgi öğrenmemiz mümkün değil. O zamana kadar yapabileceğimiz tek şey ise mesaj üzerine düşünüp ne anlama gelebileceği hakkında teoriler üretmek.

Bu replik çoğumuzun da iyi bildiği gibi, ikinci kitapta Sırlar Odası hakkında ipucu arayan Harry ve Ron’a Hagrid tarafından söylenmişti. Bu Kasım’da 15. yıl dönümünü kutlayacak olan Harry Potter ve Sırlar Odası kitabını düşünürsek, bu mesajın muhtemelen Sırlar Odası kitabı ile ilgili olduğunu varsayabiliriz.

Mesaj, yepyeni bir ‘Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası’ gezisinden, Yasak Orman veya Sırlar Odası temalı sergiye, ya da Pottermore’a gelecek yeni bir güncellemeye işaret ediyor olabilir. Her ne olursa olsun, yeni bir Instagram hesabı açıp fotoğraflar yükleme zahmetine katlanacak kadar büyük bir olay olduğu kesin!

Yaklaşık 2 gün içerisinde ne olduğunu öğreneceğiz. Bu süre içerisinde, teorilerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir