‘Hogwarts Kütüphanesi’ Serisinin 2017 Baskıları Yepyeni Kapaklarıyla Geliyor!

hogwarts-kutuphanesi-yeni-kapaklar

Harry Potter’ın Hogwarts Kütüphanesi serisinin 2017 baskıları, J.K. Rowling tarafından yazılmış önsöze sahip Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar? dahil olmak üzere internet üzerinden duyuruldu.  Sert kapaklı bu setler, 14 Mart 2017’de dünya çapında satışa sunulacak.

Fantastik Canavarlar (Yazar: Newt Scamander) ve Çağlar Boyu Quidditch (Yazar: Kennilworthy Whisp) kitaplarından elde edilecek gelirlerin bir kısmı İngiliz hayır kurumu olan Comic Relief’e gidecek, aynı zamanda Ozan Beedle’ın Hikayeleri kitabının gelirleri Lumos kurumuna aktarılacak.

Okuyucular, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu kütüphanesinin kullanıcıları tarafından değerlenen kitapları bulacak: Fantastik Yaratıklar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, Newt Scamander’ın sihirli yaratıklar üzerine bir şaheseri; Çağlar Boyu Quidditch, oyunun kapsamlı tarihi ve kuralları; ve Ozan Beedle’ın Hikayeleri, J.K. Rowling tarafından yazılmış bir Giriş ve görseller ve Albus Dumbledore tarafından yapılmış kapsamlı bir yorumla birlikte. Bu kutulu set, herhangi bir Harry Potter hayranı için koleksiyonuna katabileceği temel bir eklenti, ayrıca Harry Potter hikayesini yaşatmak için mükemmel bir hediye.

fantastic_beasts

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, ülkedeki her büyücü yerleşiminde mutlaka yer bulur. Şimdiyse Mugglelar da Beşayak’ın nerede yaşadığını, Pofyumak’ın ne yediğini ve bir Hırpı içsin diye neden dışarıda süt bırakmanın iyi bir fikir olmadığını keşfetme şansına sahip.

bard_beedle

Ozan Beedle’ın Hikayeleri, bir büyücü klasiği, Muggle okuyucuların dikkatini ilk defa Harry Potter ve Ölüm Yadigarları olarak bilinen kitapta çekmişti. Şimdiyse, Hermione Granger’ın antik rünlerin yeni bir çevirisini yapması sayesinde, sizlere yepyeni, büyüleyici bir baskı sunuyoruz: J.K. Rowling tarafından yapılan yeni bir giriş, notlar ve görselleriyle, ve Albus Dumbledore’un kapsamlı yorumlarıyla.

quidditch_through_ages

Eğer kendinize Altın Snitch’in nereden geldiğini, Bludgerların nasıl icat edildiğini, ya da neden Wigtown Gezginleri cüppelerinde et baltalarının olduğunu sorduysanız, Çağlar Boyu Quidditch’i okumalısınız. Bu paha biçilemez cilt, genç Quidditch hayranları tarafından neredeyse her gün başvurulan bir kaynak.

fantastic_beasts_ebook

Ayrıca, Fantastik Canavarlar illüstratör Olly Moss tarafından çizilen yepyeni bir e-kitap baskı kapağına sahip. Pottermore’da 14 Mart 2017 tarihinde ulaşılabilir olacak. Ön siparişi buradan verebilirsiniz.

Bu, Pottermore’un Hogwarts Kütüphanesi 2017 basımı e-kitabı, Olly Moss’a sipariş edilen bir kapak tasarımına ve ayrıca J.K. Rowling tarafından yazılmış bir önsöze sahip.

Kitapların tasarımını nasıl buldunuz? Gelirlerin hayır kurumlarına bağışlanması hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce Hogwarts Kütüphanesi serisini yeni kapaklarıyla birlikte Türkçede görebilecek miyiz? Bunları ve daha fazlasını bizlerle paylaşmayı unutmayın!

hogwarts_library

⁠⁠⁠Evapsie!
3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir