Hugh Mitchell’e Göre Colin Creevey Ölmeyi Hak Etmiyordu!

colin-creevey

BINGE’de yayınlanan EW’nin son podcastinde, tüm Harry Potter filmleri tekrar değelerlendirilirken, Harry Potter ve Sırlar Odası’nda, Colin Creevey’i canlandıran aktör Hugh Mitchell, Hogwarts Savaşı sırasında Colin’in ölmeyi hak etmediğini söyledi.

Kendisi henüz oynadığı karakter ile olayı tecrübe etmeden, bazıları ona karakterin kaderi hakkında çoktan bilgi veriyordu. Kendisinden dinliyoruz;

“Son kitap çıktığı zaman ilk okuyanlar arasında değildim ve insanlar bana gelip,  – Neler olduğunu öğrendim, iyi misin – diye soruyorlardı.”

hugh-mitchell

Mitchell, sürekli olan merakı yüzünden bazen rahatsız edici bir havaya bürünebilen Colin’in yedinci kitap ile belirlenen kaderi hak etmediğini düşünüyor.

“Bana kalırsa J.K. Rowling’in aklında doğrudan mutlu sona giden bir düşünce vardı ancak bir anda – neyse, bunu da öldürelim gitsin – diye düşündü. Öte yandan Colin’in ölümünde çok dokunaklı bir nokta da vardı çünkü Colin masumiyetin ve cesaretin bir resmi gibiydi. Şatoda o kadar çok şey olurken, Colin’in ölümü insanları belki de en çok üzen olaylardan biriydi.”

Filmler, yapım ve aktörler hakkında daha çok şey öğrenmek ve kamera arkası bilgilere erişmek için EW’nin BINGE podcastini takip etmeyi unutmayın. Peki ya siz Mitchell’in yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Rowling’in oluşturduğu son hakkında görüşleriniz neler? Bizimle paylaşın!

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir