J.K. Rowling, Twitter’da Şu Sıralar En Çok Merak Edilen Soruları Yanıtladı

J.K. Rowling Twitter

Twitter üzerinde hayranlarıyla her daim iletişim içinde kalmayı başaran J.K. Rowling, son zamanlarda kendisine en çok sorulan soruları yanıtladı. Bunların içerisinde Newt’in maceralarının devamı, Zihinfend yeteneği ve yeni kitaplar gibi oldukça ilgi çekici sorular da var.

J.K. Rowling Twitter‘ı oldukça etkin kullanan bir yazar. Rowling’in, Dünyanın En Çok Satan Serilerinden biri olan Harry Potter Serisi‘nin yazarı olmasına rağmen okurlarıyla bu kadar kolay iletişim kurabilmesi soracak sorularımız olduğu zaman oldukça işimize yarıyor doğrusu. Bu yüzden yeni bir söylenti yayıldığında ya da akıllara takılan bir şeyler olduğunda bunu bizzat Rowling’e doğrulatmak hem en kısa hem de en net çözüm.

Fantastik Canavarlar filmi vizyona girdikten sonra etrafta dolaşan soruların çoğu Newt’in hikayesinin nasıl devam edeceğiyle ilgiliydi. Bu konuyla ilgili olarak okurların kafasındaki soru işaretlerini gidermek isteyen Rowling, zaman yaptığı şeyi yaptı ve cevaplarını Tweet atarak hayranlarıyla paylaştı.

Rowling, Newt’in hikayesi üzerinde çalıştığına dair attığı bir tweetten sonra Newt’le ilgili yeni bir kitap geldiği çıkarımına varan bir hayranının hayallerini suya düşürmüş olsa da yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için yanıtını yine Twitter üzerinden paylaştı.

“ONAYLANDI, MİLLET! YENİ NEWT SCAMANDER KİTAPLARI GELİYOR1”

“Hayır, hayır, hayır. Yeni Newt Scamander kitapları gelmeyecek. Yalnızca filmler olacak. Sakin ol!”

Rowling’in yanıtladığı önemli sorulardan biri de yolda olan yeni kitapların Rowling’in hangi yazar kişiliğine ait olduğuydu.

@jk_rowling A BOOK BY ROWLING OR GALBRAITH???? I just wanna know thank you

“ROWLİNG’E Mİ YOKSA GALBRAITH’E Mİ AİT BİR KİTAP GELİYOR??? Yalnızca merakımdan soruyorum, teşekkürler.”

“İkisinden de bir tane ama hangisinin daha önce geleceğinden emin değilim. Elimden geldiğince hızlı bir şekilde öğrenmeni sağlayacağım!”

Rowling adı altında yayımlanan son kitap olan “Boş Koltuk“tan sonra yazarın iki kalem isminden de birer kitap geleceğini duymak oldukça heyecan verici! Fakat şimdilik yeni projeler hakkında herhangi bir şey resmi olarak açıklanmış değil. Hatta bahsedilen kitapların büyücülük dünyasında geçip geçmeyeceğini bile bilmiyoruz. (Ama umarız öyledir!)

Rowling’in cevapladığı son ilginç soru ise Fantastik Canavarlar filminin tatlı mı tatlı Queenie Goldstein‘iyle ilgiliydi.  Hayranların aklına takılan konu ise Queenie’nin doğuştan mı yoksa Snape gibi sonradan çalışıp ustalaşarak mı Zihinfend yeteneğine sahip olduğuydu. Bakalım değerli yazarımız bu konuda ne demiş:

“Snape, onda azcık bulunan doğal bir yatkınlık üzerinde çalışmak zorundaydı. Queenie ise büyük bir yetenekle doğmuştu, bu yüzden de mutlak bir güce sahipti.”

Gördüğünüz gibi Rowling’e kitaplarla, filmlerle ve tiyatro oyunuyla ilgili aklınıza takılan şeyleri her zaman danışabilirsiniz. Müsait olduğu sürece ve sorularınız İngilizce yazılmış olduğu takdirde geri dönüş yapacağına şüphe yok. Cevap aldığınız takdirde öğrendiğiniz şeyleri mutlaka bizlerle paylaşmayı ve serinin diğer Türk hayranlarının da bilgilenmesini sağlamayı unutmayın.

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir