Kategori: Haberler

Lord Voldemort Filmi Yolda Olabilir!

Harry Potter evreninin uyarlama haklarını ellerinde bulunduran Warner Bros., Fantastik Canavarlar serisinden sonra yeni bir film için çalışmalara başlayabilir. Gelen iddialar WB’nin sıradaki hedefinin bir Lord Voldemort orijin hikâyesi anlatmak olduğunu söylüyor.

Wizarding World markası altında toplanan Harry Potter dünyası, şu sıralar Fantastik Canavarlar film serisi ve Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyunu ile gündemde. Warner Bros. henüz Fantastik Canavarlar 3’ün prodüksiyon sürecine başlamış değil. Yapım, Corona Virüsü nedeniyle ertelendi. Bununla birlikte Fantastic Beasts’in 5 filmden oluşması bekleniyor.

Fantastik Canavarlar beşlemesinin olası bitiş tarihi ise 2026’ya kadar uzanıyor. Warner Bros.’un seri sona erdikten sonraki planlarından birisi de Lord Voldemort karakterinin ortaya çıkış hikâyesi olacak.

Lord Voldemort Rolüne Stranger Thigns Dünyasından Bir İsim

Hayranları Büyücülük Dünyası’na geri götürecek yeni film Lord Voldemort karakterine odaklanabilir. Karakterin gençliği için ise Stranger Things dizisindeki Will Byers performansıyla beğeni toplayan Noah Schnapp öne çıkıyor. Yapım, Tom Riddle’ın nasıl Lord Voldemort gibi karanlık bir büyücüye dönüştüğünü konu almak istiyor. Rolle özdeşleşen Ralph Fiennes ismi ise henüz projede anılmıyor.

Noah Schnapp, Stranger Things

Elbette bu iddialar şimdilik yalnızca söylentiden ibaret. Habere kaynaklık eden WGTC de bunu yalnızca daha önce doğru çıkan kimi iddiaları nedeniyle güvendikleri isimlere dayandırıyor.

Harry Potter gibi geniş kitleli işlerde bu tip bilgi sızdırmaları sık sık yapılır. Bu kimi zaman kamuoyunun nabzını ölçmek içindir, kimi zaman da kazayla.

Yine de çoğu hayranın geçer not vermekte tereddüt ettiği Fantastik Canavarlar serisi, eğer yeni filmiyle yeterli ilgiyi toplayamazsa; Warner Bros.’un Wizarding World için yeni planlarını hızlandırması şaşırtıcı olmaz. Bu tip bir projenin geniş yıllara yayılacağı, önceliğinin ise ellerindeki Fantastic Beasts serisinin tamamlanmasına verileceği aşikar. Sonrasında neler olabileceğini ise yalnızca zaman gösterecek.

Hayranların bir kısmı halihazırda oynanmaya devam eden ve beyaz perdeye gelmeyeceğinin altının ısrarla çizilen Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un sinema uyarlamasını beklerken daha büyük bir kısmı ise Çapulcular, Hogwarts Kurucuları gibi hikâyelere odaklanılmasını istiyor.

Bu sırada hayranlar tarafından hazırlanmış Voldemort: Origins of the Heir filmini buradan izleyebilirsiniz.

Peki sizin Büyücülük Dünyası’nın geleceğinden beklentileriniz neler? Bir Lord Voldemort filmi izlemek ister miydiniz? Görüşlerinizi bizimle bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Harry Potter Filmlerinde Lord Voldemort’u Canlandıran 7 Oyuncu

Kaynak: WGTC

⁠⁠⁠Evapsie!
Hakan Tunç

Cadılar Bayramında doğdum. Harry Potter severim. Teorilerin havada uçuştuğu o eski günleri özlüyorum. Çeşitli dergi ve gazete eklerine eleştiri yazıları kaleme alıyorum. Şimdilerde kurucusu olduğum Kayıp Rıhtım sitesinde Genel Yayın Editörlüğü işine devam etmekteyim.

Paylaş

Son Gönderiler

J.K. Rowling Yeni Kitabı Ickabog’u Duyurdu: Kitap Ücretsiz Olarak İnternete Geliyor

J.K. Rowling karantina süresince eski projelerinden "Ickabog"u raftan indirdi. Yazar, eserden bölümleri internette ücretsiz şekilde… Read More

26 Mayıs 2020

Harry Potter: Puzzles & Spells Fragmanı Sonunda Geldi!

Harry Potter hayranları uzun zamandır yeni bir mobil oyunun yolda olduğunu biliyordu. Zynga’nın, Portkey Games… Read More

16 Mayıs 2020

J.K. Rowling, 9 Yaşında Lösemiden Hayatını Yitiren Kızı Ateş Kadehi ile Yaşatıyor

Harry Potter serisinin popülerliğinin altında yatan şeylerden birisi de satır arasında pek çok detay ve… Read More

15 Mayıs 2020

Daniel Radcliffe Harry Potter Serisine Sesiyle Geri Döndü

Harry Potter at Home harika bir projeyle hayatımıza etki edecek! Proje kapsamında ünlü isimler Felsefe… Read More

8 Mayıs 2020

Harry Potter 20. Yıl Özel Tayland Baskıları Görenleri Büyülüyor

Harry Potter 20. Yıl Tayland özel baskıları görenleri büyülüyor! Arch Apolar tarafından hazırlanan kapaklar ayrıntılarıyla… Read More

3 Mayıs 2020

Hogwarts Savaşı Onuruna J.K. Rowling’den 1 Milyon Sterlin Bağış

J.K. Rowling, Hogwarts Savaşı sırasında öldürdüğü kurgusal karakterler adına her yıl 2 Mayıs’ta özür diliyordu.… Read More

2 Mayıs 2020

This website uses cookies.