Pakistan’daki “Harry Potter” Temalı Bu Kafe Hayallerinizi Süsleyecek!

Hogwarts Kafe

Islamabad‘da yaşayan Harry Potter hayranları gerçekten çok şanslı çünkü yoğun bir günün ardından arkadaşlarına kaymak birası ısmarlayabilecekleri ya da mideleri kazındığında açlıklarını pek çok büyülü yiyecekle giderebilecekleri bir kafeye sahipler!

Hayır, bunun için Hogsmeade’e ulaşan gizli bir geçit kullanmak veya Diagon Yolu’na cisimlenmenin bir yolunu bulmak zorunda da değiller. Yapmaları gereken tek şey, J.K. Rowling‘in yarattığı büyücülük dünyasını duydukları sevgiyi başkalarıyla da paylaşmak isteyen üç çocukluk arkadaşı olan Hassan Khan, Ouj e Zahoor ve Emad ur Rahman‘ın temellerini attığı Hogwarts Kafe‘ye uğramak.

Hogwarts Kafe’nin kurucularından Hassan Khan Huffington Post‘a verdiği röportajda onları bu kafeyi açmaya iten nedenleri şöyle özetliyor:

“Çocukluğumuz Hogwarts hakkında gündüz düşleri kurarak geçti. Evin bir köşesinde oturup, her an bir baykuşun bir mektupla çıkagelip camı tıklatacağı umuduyla geçirdiğimiz 11. yaşımız hepimiz için bir kilometre taşı oldu; ama mektup hiçbir zaman gelmedi.”

Fakat üç arkadaş hayal kırıklığıyla köşelerine çekilmek yerine Hogwarts’ı bulundukları yere getirmeye karar verince işler değişmiş. Pek çok Potterhead’ın hayallerini gerçekleştirerek Hogwarts Kafe’yi açmışlar ve her detayı düşünerek tasarladıkları bu şirin kafeyi Harry Potter hayranları için bir mabede çevirmişler.

Hogwarts Kafe Dekorasyon

Süpürgeler, film karakterlerinin fotoğrafları ve kitaplardan alıntılarla süslenmiş duvarlar, tıpkı Hogwarts’ın Büyük Salonu’nda olduğu gibi tavandan aşağıya sarkıtılmış mumlar, Harry Potter evrenine özgü türlü türlü obje… Hatta kafenin dekorasyon objeleri arasında, Peron 9 ¾ şeklinde tasarlanmış bir duvar bile bulunuyor.

Hogwarts Kafe Peron

Menü ise hem Mugglelar hem de büyücüler için oldukça iştah açıcı görünüyor. Yine de Sectumsempra‘yı ve Ejdarha Ateşi Burgeri‘ni denemek biraz yürek isteyebilir.

Hogwarts Kafe Menü

Ayrıca dileyen müşteriler kafede satılan Harry Potter temalı ürünlerden de satın alarak koleksiyonlarını genişletebiliyorlar.

Hogwarts Kafe Hediyelik Eşya

Müşterilerine büyülü anlar yaşatmaya ant içmiş kafe işletmecileri bazen çok hoş sürprizler de yapabiliyor. Mesela bir müşterilerinin doğum günü için hazırladıkları Hogwarts kabul mektubu hepimizin hayalini kurduğu doğum günü hediyesi değil de ne!

Hogwarts Kafe Kabul Mektubu

Bu muhteşem kafeye cisimlenemeyeceğiniz için üzüldüğünüzü biliyoruz. Bu yüzden umarız ülkemizde de böyle bir mekanın açıldığını görme şansına sahip oluruz. Sizin bildiğiniz başka bu tarz tema kafeler mevcut mu? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

Site Yorumları
2 Yorum