Rowling, Trump’ların Neden Slytherin Olamayacaklarını Açıkladı!

jk rowling donald trump

Trump ailesinden bile olsanız, bu elinizi kolunuzu sallayarak Hogwarts’a gidebileceğiniz anlamına gelmez. Teenvogue sitesinde yer alan habere gelin birlikte bakalım.

Geçtiğimiz günlerde Rowling, Twitter’da yapmayı en çok sevdiği işlerden birini yaptı ve Trump ailesine karşı ufak bir sataşmada bulundu. Harry Potter kitaplarının yazarı daha öncesinde, Başkan Trump’ı Angela Merkel’in elini sıkmadığı için, Trump ekibini ırkçı yaklaşımları ve Başkan’ın destekçilerini saldırganlıkları için eleştirmişti.  Daha önceleri Rowling, Trump’ın edebiyat dünyasının kötü adamlarına taş çıkarabilecek düzeyde olduğu hakkında twitler de atmıştı. Ancak bu sefer Rowling’in hedefinde pek de onaylamadığı tüm Trump ailesi var.

trump family

Bir Harry Potter hayranı, Trump ailesinin giymiş olduğu kıyafetlerdeki yeşil ve gümüş renklere göndermede bulundu ve onların Slytherin’li olduğunu söyledi ve Rowling de bu fırsatı kaçırmadı. Twitter’da çok zaman geçirdiğini itiraf eden Rowling, bir hayran tarafından atılan bu twiti yaklaşık on dakika kadar sonra gördü. Atılan twite yanıt olarak, renklerin bir kıstas olamayacağını söyledi. Neden mi? Eğer bu dünyayı kurgulayan Rowling’se ve ipler onun elindeyse Donald Trump Jr. Eric Trump ve Jared Kushner Hogwarts’a pek de yaklaşamayacak gibiler. Hogwarts yoksa, seçmen şapka da yok, problem yok.

https://twitter.com/owillis/status/846336901057523712

“Slytherin Mezunları! Jared, Kushner, Eric Trump ve Donald Trump Jr.”

“Seçmen Şapka’dan önce, davet mektubun gelmeli Oliver.”

Evet, Trump ailesi için Hogwarts iyi bir seçenek  (ya da bu durumda Ilvermony’de olabilir) gibi görünse de, ilk önce sizi okula davet eden mektubunuzu almalısınız ve Rowling’e göre Trump ailesinin sihirbazlık ile pek alakaları yok. Ve burada kuralları Rowling koyar, yani en azından Harry Potter evreninde.

Rowling’in sözü üzerine pek bir şey söylemeyi uygun görmüyoruz. En azından okula davet mektubunun kimlere gitmeyeceğini artık biliyorsunuz.    

Site Yorumları
5 Yorum