3. FİLME KALAN SÜRE

The Ickabog: J.K. Rowling’den Bir Peri Masalı | Tüm Bölümler Türkçe [Oku]

The Ickabog J.K. Rowling Türkçe

Harry Potter serisiyle gönüllere taht kuran J.K. Rowling, yıllar önce kaleme aldığı bir peri masalını tavan arasının tozlu raflarından indirdi. The Ickabog isimli bu öykü yazar tarafından dijital ortamda ücretsiz olarak paylaşılıyor. Biz de FantastikCanavarlar.com ekibi olarak kitabın Türkçe çevirisini sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz.

J.K. Rowling’in The Ickabog öyküsünü internette ücretsiz olarak yayımlamaya başlayacağını, nihayetinde de bunu kitap olarak piyasaya süreceğini sizlere duyurmuştuk. Ickabog masalının bölümleri şu anda hikâyenin internet sitesi üzerinden belirli aralıklarla İngilizce olarak yayımlanıyor.

Biz de FantastikCanavarlar.com üzerinden kitabın dilimize tercümesini sizlerle buluşturacağız. Bölümlerin Türkçe çevirisini Harry Potter ve Karanlık Prens’ten aşina olduğunuz Tuba Toraman üstlenecek. Ama gelin, önce J.K. Rowling’in The Ickabog’u tanıtmak için kaleme aldığı önsözü okuyalım!

J.K. Rowling – The Ickabog | Önsöz

Hoş geldiniz!

Yeni hikâyem The Ickabog’un sitesinde bulunuyorsunuz.

Uzun zaman önce The Ickabog adında bir peri masalı fikrim vardı. Üzerinde çalıştığım sıralarda her gece iki küçük çocuğuma bölüm bölüm okudum. Ancak yayınlanma zamanı geldiğinde, bunun yerine yetişkinler için bir kitap çıkarmaya karar verdim. Bu nedenle de The Ickabog masalı tavan arasına çıktı. Hikâyeyi sevmeme rağmen başka şeylerle meşgul oldum ve yıllar boyunca bunu sadece kendi çocuklarım için olan bir şeymiş gibi düşünmeye başladım.

Sonra yaşadığımız bu karantina süreci başladı. Özellikle çocuklar için çok zor oldu. Bu nedenle The Ickabog’u tavan arasından indirdim ve yıllar sonra ilk kez okudum. Bazı bölümlerini yeniden yazdım ve tekrar çocuklarıma okudum. Bana küçükken sevdikleri bazı kısımları tekrar eklememi söylediler ve işte buradayız!

The Ickabog sitesinde sonraki yedi hafta boyunca günde bir bölüm (veya iki veya üç) olacak şekilde ücretsiz olarak yayınlanacaktır. The Ickabog’un Harry Potter’la herhangi bir alakası yok ve sihir içermiyor. Bu tamamen farklı bir hikâye.

The Ickabog J.K. Rowling

Benim için bu masalın en güzel yanı, The Ickabog’u resimlemenizi isteyecek olmam. Her gün çizmek isteyebileceğiniz şeyler için önerilerde bulunacağım. Sanat eserlerinizin bu yılın sonunda çıkacak kitabın basılı bir versiyonuna dahil olma şansı için yayıncılarım tarafından yürütülen resmi yarışmaya katılabilirsiniz. Hikâye ilerledikçe ne çizeceğimize dair önerilerde bulunacağım, ancak hayal gücünüzün akmasına izin vermelisiniz.

Seçim kısmında herhangi bir söz sahibim olmayacak. Her yayıncı, kendi baskıları için hangi çizimin en iyisi olduğuna kendileri karar verecektir. Bununla birlikte siz veya aileniz #TheIckabog etiketini kullanarak çiziminizi Twitter’da paylaşırsanız, onu görebilir ve belki paylaşıp yorum yapabilirim!

Kitap kasım ayında yayımlandığında tüm telif haklarını Koronavirüs salgınından etkilenen insanlara yardım etmek için bağışlayacağım. Tüm ayrıntıları da yılın ilerleyen zamanlarında açıklayacağız.

Bence bilmeniz gereken her şey bu. Umarım okumaktan zevk alırsınız. Çizimlerinizi görmek için sabırsızlanıyorum!

Sevgiler,
J.K. Rowling


BÖLÜM LİSTESİ

bölüm 1: Korkusuz Kral Fred

bölüm 2: Ickabog

bölüm 3: Terzi Kadının Ölümü

bölüm 4: Sessiz Ev

bölüm 5: Daisy Dovetail 

bölüm 6: Avludaki Kavga

bölüm 7: Lord Spittleworth’un Zevzekliği

bölüm 8: Talep Günü

bölüm 9: Çobanın Hikâyesi

bölüm 10: Kral Fred’in Yolculuğu

bölüm 11: Kuzeye Yolculuk

bölüm 12: Kralın Kayıp Kılıcı

bölüm 13: Kaza

bölüm 14: Lord Spittleworth’un Planı

bölüm 15: Kralın Dönüşü

Bölüm 17: Goodfellow’un Direnişi

bölüm 18: Bir Danışmanın Sonu 

bölüm 19: Leydi Eslanda

bölüm 20: Beamish ile Buttons’a Madalya 

bölüm 21: Profesör Fraudysham

bölüm 22: Bayraksız Ev

bölüm 23: Duruşma

bölüm 24: Bandalore

bölüm 25: Lord Spittleworth’un Sorunu

bölüm 26: Bay Dovetail’e Bir İş Teklifi

bölüm 27: Kaçırılma

bölüm 28: Kaknem Ana

bölüm 29: Bayan Beamish’in Tedirginliği 

bölüm 30: Ayak

bölüm 31: Bir Kasabın Kayboluşu

bölüm 32: Plandaki Kusur

bölüm 33: Kral Fred’in Endişesi

bölüm 34: Üç Ayak Daha

bölüm 35: Lord Spittleworth’un Evlilik Teklifi

bölüm 36: Yoksul Cornucopia


GÖZ ATIN  Harry Potter ve Lanetli Çocuk Sinema Filmi Olacak mı?
⁠⁠⁠Evapsie!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Site Yorumları

5 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir