Fantastik Canavarlar’da Karşımıza Çıkacak Gellert Grindelwald’ın Ordusu Hakkında Gerçekler

grindelwald-fantastik-canavarlar

Fantastik Canavarlar filmlerinde karşımıza çıkacağını duyduğumuzdan beri heyecanla beklediğimiz Gellert Grindelwald hakkında daha fazlasına hazır mısınız? Avrupa ve Amerika’da terör estiren bu kara büyücünün takipçilerini yakından tanıyalım!

Ben genç büyücülerin eğitimi ile meşgul olurken, Grindelwald kendi ordusunu kuruyordu.” – Albus Dumbledore

20. Yüzyıl’ın başında cadılardan ve büyücülerden oluşan bir ordu Gellert Grindelwald’ın emrindeydi. Uluslararası Büyücü Gizliliği Yasası’nı devirip, dünya çapında büyücülerin hüküm sürdüğü, tüm Muggle nüfusunun “Çoğunluğun İyiliği” mottoları altında köleye dönüştüğü bir imparatorluk kurma isteğindeydiler.

olum-yadigarlari-sembol-fc

Tarihçe

1900’lerden başlayıp Grindelwald’ın İngiltere’den kaçtığı 1945 yılına –çöküşüne– kadar, Gellert Grindelwald büyücülerden, cadılardan ve diğer büyülü yaratıklardan, tüm Muggle toplumunu ve büyücü halkını yönetecek dünya çapında bir imparatorluk kurmak için ordusunu topladı. Grindelwald, kendisini ve takipçilerini yenilmez kılmak için tüm Ölüm Yadigarları‘nı toplayıp birleştirme arzusundaydı.

Yıllarca terör estirdikten sonra, Albus Dumbledore Grindelwald’ı mağlup etti. Şu anda Grindelwald’ın ordusunun durumu tam bilinmemekle beraber; çoğu üyesinin yakalanıp tutuklandığı, mukavemet gösterdikleri için öldürüldükleri ve muhtemelen bazılarının saklandığı düşünülmektedir.

Ayrıca şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Gellert Grindelwald Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gellert Grindelwald’ın “Çoğunluğun İyiliği” Fikri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Site Yorumları
1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir