Haftanın Büyüsü: Homonculous

Yine Haftanın Büyüsü ile sizlerleyiz ve büyü dünyasından bir büyüyü daha paylaşacağız. Bu haftaki büyümüz, okurlarımızın isteği üzerine Homonculous Büyüsü. Bu büyümüzü de detaylarıyla incelemeye başlayalım, ne dersiniz?

Homonculous Büyüsü, bir haritaya yapıldığında haritanın sahibinin haritanın kapladığı alandaki tüm insanların bütün hareketlerini, parşömen üzerindeki işaretli noktalar yardımıyla takip etmesini sağlayan bir büyüdür. Noktalar yardımıyla takip etmek demişken; kitaplarda harita üzerinde hareket eden mürekkep lekeleri gibi görünen noktalar belirir, ancak filmlerde bu noktaları ayak izi şeklinde görüyoruz. Bu büyü; Görünmezlik Pelerini, Çok Özlü İksir ve Animagus gibi saklanma ve kılık değiştirme yöntemleri tarafından kandırılamaz, son derece kuvvetli bir etkisi vardır.

Tarihi

1970’lerde Hogwarts Şatosunun içi tamamen haritaya döküldükten sonra, Çapulcu Haritası diye bildiğimiz haritanın üzerine James Potter, Sirius Black, Remus Lupin ve Peter Pettigrew bu büyüyü yaptı. Bu dörtlü için yıllarca etkisinden faydalandıkları oldukça yararlı bir büyü oldu, ancak bu dörtlünün son yılında Argus Filch Çapulcu Haritasına el koydu.

Etimoloji

Homonculous” kelimesi, “Homunculus” kelimesinin farklı bir şekilde yazılmış halidir ve bu kelime, her türlü insanı temsil eden bir terim olarak kullanılmaktadır.

Homonculous Büyüsünün sonuna gelmiş bulunmaktayız, umarız beğenmişsinizdir! Haftaya hangi büyüyü incelememizi istersiniz, bu büyümüz hakkında bildiğiniz başka ilginç bir bilgi var mı? Yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz!

Önceki haftalarda incelediğimiz büyüler için buraya tıklayabilirsiniz!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir