Hermione Granger’ın “Karanlık Rakibi” Seriden Son Anda Çıkarılmış!

hermione granger ates kadehi vers

Harry Potter ve Ateş Kadehi kitabının J. K. Rowling‘e sinir krizleri yaşattığını duymuşsunuzdur. İlginç olansa; bu sırada Hermione‘nin hikâyesinin neredeyse çok daha farklı bir şekilde gelişecek olmasıydı!

Hatırlatmak gerekirse J.K. Rowling Ateş Kadehi kitabını yazarken ortalarına kadar geldiğinde hikayede çok büyük bir hata olduğunu fark etmiş. Bu yüzden de bütün hikayeyi baştan kontrol edip bunu nasıl düzelteceğini bulması gerekmiş. Yakın zamanda bir Reddit kullanıcısı bu konuya tekrar gündeme getirip ilginç bir görüşle gelmiş; Rita Skeeter‘ın hikâyeye katılmasından çok daha önce Hermione‘nin kendine “denk” bir rakibi olması planlanmıştı.

Bu kullanıcıya göre Rowling hikayeye ilk başta Mafalda adlı ve Slytherin bir Weasley kuzeni eklemişti.

Kendisi Harry, Ron ve Hermione’ye Ölüm Yiyenler ile ilgili bilgi sızdıracağından binası da hikayeye oldukça uygundu. Ateş Kadehi kitabının son halindeyse Rita Skeeter hikayeye daha uygun bir şekilde hizmet ettiğinden, Mafalda Weasley‘in yerini aldı.

Ancak Rowling‘in dedikleri çok merak uyandırıcı:

Mafalda hakkındaki en iyi şey Hermione‘ye denk olmasıydı. Hikâyeye sonradan adeta bir kâbus olarak katılan Mafalda, öyle yetenekli ve gösterişçiydi ki en sonunda Hermione‘nin tüm kuralları yıkıp onu dövmek için yanıp tutuşması gerekmişti.

Hayranlar kuralları yıkmayı çoktan kabul ettiği, daha kötü bir Hermione versiyonunu uzun zamandır düşünüyordu Biraz da bu yüzden hayran hikâyelerinde genelde Dramione çifti olarak Draco Malfoy ile Hermione’nin eşleştirildiği de bir gerçek.

Hoş olan bir başka ayrıntı ise Ölüm Yadigarları kitabında Hermione’nin Sihir Bakanlığı’na sızmak için kılığına büründüğü cadının ismi de Mafalda (Hopkirk) idi. Belki de bununla sonunda daha da asi biri olmayı başarmıştır!

QiueQyRm4Z9Fm

Site Yorumları
4 Yorum