Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskısı Tanıtıldı!

harry potter ve ates kadehi resimli ozel baski jim kay

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı‘nın resimli özel baskısından sonra çok bekledik. Ancak sonunda güzel haber geldi. Görünen o ki beklediğimize de değecek gibi! Bir süredir dedikodu kazanlarını kaynatan Harry Potter ve Ateş Kadehi kitabının resimli özel baskısından kapak, tanıtım videoları ve iç çizimlerden tadımlık kesitler geldi!

Kapak Üçbüyücü Turnuvası’nda Harry’nin girdiği ilk görevi temsil etmekte. Haşin yaratık Macar Boynuzkuyruk altın yumurtasını korurken Harry Potter endişeli bir şekilde önünde dikilmekte. Arka ve ön kısmı kapsayan bir kapak için derinliği olan bir mekan seçilmiş ve iyi de yapılmış.

Harry Potter and the Goblet of Fire kapak full

Kapak fotoğrafını yakından incelerseniz turnuvaya katılan diğer şampiyonları destekleyen kişilerin bayraklarını da seçebilirsiniz. Stadyumda boş yer yok ve de stadın arkasında Hogwarts’ın belli belirsiz şekli görülmekte. Jim Kay o kadar başarılı bir çizer ki aslında belirsiz olan izleyici yüzlerinde bile şaşkınlığı görebiliyoruz.

Gelin kitaptan yayınlanan tadımlık görsellere birlikte göz atalım:

harry potter ates kadehi illustrasyonlu8

harry potter ates kadehi illustrasyonlu7

harry potter ates kadehi illustrasyonlu5

harry potter ates kadehi illustrasyonlu4

harry potter ates kadehi illustrasyonlu3

harry potter ates kadehi illustrasyonlu2

harry potter ates kadehi illustrasyonlu1

harry potter ates kadehi illustrasyonlu9

harry potter ates kadehi illustrasyonlu6

Kitap kapağının bir başka özelliği de İngiliz versiyonunda renklerin daha soluk olması. Bloomsbury ve Scholastic 115 farklı çizim bulunan kitabın çıkışını küçük birer video ile duyurdu:

Jim Kay’in usta ellerinden çıkan illüstrasyonlarla yayına hazırlanan Harry Potter ve Ateş Kadehi özel baskısı, orijinal dilinde 8 Ekim 2019 tarihinde bizlerle olacak. Dilimize de bundan birkaç ay sonra çevrileceğini tahmin edebiliriz. Heyecanla bekliyoruz!

Forumdan Cevaplar!