“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” Oyunu Film mi Oluyor?!

cursedchild-large-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

İrlandalı bir hukuk müşaviri olan Brian Conroy, Harry Potter hayranlarını oldukça yakından ilgilendiren bir marka kaydı keşfetti. Görünüşe göre Warner Bros. şirketi Harry Potter ve Lanetli Çocuk ticari markasını almak için bir başvuruda bulunmuş. İşin can alıcı kısmı ise bu alışverişin aynı zamanda Warner Bros.’a bir film çekme hakkı da tanıması. 

Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyunu yalnızca Birleşik Krallık’ta sahne alacak çok özel bir Harry Potter etkinliği. Duyurulduğu ilk günden beri İngiltere’ye gitme imkanı bulamayacak olan hayranların içinde buruk bir sevinç yaratan oyunun geniş kitlelere ulaşması için bulunan çözüm de bir senaryo kitabının yayımlanması oluştu. Bu jest bahsi geçen hayranlar tarafından ilgiyle karşılansa da görsel bir şöleni kaçırdığımız gerçeğini de pek hafifletemedi. Fakat bu durum değişmek üzere olabilir.

Warner-Brothers-Cursed-Child-Trademark

Yukarıda gördüğümüz şey Warner Bros.’un Lanetli Çocuk için yapmış olduğu ticari marka başvurusu. Ve asıl bomba da işte tam burada. Çünkü Warner Bros.’un marka başvurusu aynı zamanda bir sinema filmini mümkün kılacak izinleri de içeriyor. Yani Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyununu bir sinema filmi olarak karşımızda bulmamız artık çok da imkansız değil.

Fakat biraz geriye dönecek olursak da J.K. Rowling‘in kesin bir dille, Lanetli Çocuk’un bir tiyatro oyunu olarak kalacağını söylediğini hatırlayabiliriz.

Belgeyi ortaya çıkaran Conroy, konuyla ilgili olarak kaleme aldığı makalede, Rowling’in itirazlarına karşın Warner Bros.’un bu oyundaki büyük potansiyeli bir filme dönüştürebileceğini söylüyor. Ayrıca bu başvurunun tamamen Rowling’in bilgisi ve onayı dahilinde yapılmış olma ihtimalini öne sürerek, Warner Bros.’un J.K’in tepkisini çekebilecek böylesi bir işe onay olmadan kalkışmayacağını düşündüğünü de ekliyor.

Bir Harry Potter filmine daha asla hayır demeyecek olsak da dereyi görmeden paçaları sıvamamakta fayda var çünkü J.K. önceden kesin bir şekilde kestirip attığı film ihtimalini tekrar masaya yatıracağa pek benzemiyordu. Yine de konu bakımından çok şey vaat eden bu tiyatro oyununu film olarak izlemenin hayali bile güzel değil mi?

Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununun tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir