“Lanetli Çocuk” Aktristi Noma Dumezweni, Hermione’yi Oynamak Hakkında Konuştu

noma-dumezweni

Yakında çıkacak olan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” tiyatro oyununda Hermione Granger’ı oynayacak olan Noma Dumezweni, daha önceki 8 filmde Emma Watson tarafından oynanan karakterine ne kadar taptığını The Guardian‘a anlattı!

Dumezweni neredeyse on sene önce yayınlanan kitapların büyük bir hayranı olduğunu ve kitapları çılgınca okuduğunu belirtip, Haziran ayında Londra’daki Palace Theatre’da sergilenecek oyuna seçilmekten çok mutlu olduğunu belirtti.

“İşin aslı şu ki, ben, Noma Dumezweni, Hermione’yi oynayacağım için mutluluktan havalara uçuyorum.”

“Kitapları okuduğumda onu gerçekten çok sevmiştim -ve ben yaşlı bir okuyucu sayılırım- kitapları 13 yaşından 20’lerine kadar okuyanlardan değilim. Çocukluğundan beri bu üçlüyle büyümedim ama onlarla ilk tanıştığım zamanı hatırlıyorum ve ilk düşündüğüm şey “Bu üçü gerçekten muhteşem” idi, Hermione muhteşem, muhteşem, muhteşem!”

“Sonuçta o Hermione. Fantastik bir karakter. Ayağı en çok yere basan, ‘Daha iyisini yapabilirsin, kendine inanman lazım.’ diyen o. Hepimiz bir gün Hermione gibi olmak istiyoruz. Çok şey atlatmasına rağmen, hâlâ her şeyin üstesinden gelebiliyor.”

Serinin hayranlarının Dumezweni’nin seçilmesi hakkındaki reaksiyonuyla ilgili oyuncu şöyle konuştu:

“Ne kadar duygusal bir tepki alacağımı fark etmemiştim. Sadece benim üzerimden değil ama diğer insanlar üzerinden de. Bu yüzden Hermione’yi oynamak benim için hem bir ayrıcalık hem de büyük bir sorumluluk.”

Dumezweni hem bir oyuncu, hem de serinin bir hayranı olarak konuştu.

“Bu kitapların bu kadar güçlü olmalarının bir sebebi var. Çünkü hepimiz içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Şimdiden çok konuşmaya başladım.”

Oyunun uyarlamasının tiyatral olarak iyi olup olmayacağı sorulunca, oyuncu şöyle yanıt verdi:

“Evet, kesinlikle iyi olacak!”

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir