Evcil Hayvan Olarak Sevebileceğiniz 7 Fantastik Canavar

Burnuk 3d

Alışılmadık bir soru da olsa sormak istiyoruz, hangi fantastik canavardan iyi bir evcil hayvan olurdu? Pottermore, favorilerini 3D kağıt modeli olarak canlandırmış.

Newt Scamander‘ın ders kitabı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’daki büyülü yaratıkları yeni ve yaratıcı yollarla yeniden görmeye hazır mısınız? Bugün büyü dünyasının alışılmadık evcil hayvanlarına göz atıyoruz!

1. Runespoor

Runespoor

Şimdi, “Neden bir insan evcil hayvan olarak Runespoor ister?” diye soruyorsunuz, biliyoruz. En nihayetinde Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’a göre bu 1,5-2 metre uzunluğa ulaşabilen, üç başlı bir Afrika yılanı. Tabii bu yerden tasarruf etmeye çalışıyorsanız harika bir seçim değil. Ancak, Newt Scamander’ın teorisine göre bu yaratık Karanlık büyücüler arasında’şüphesiz çarpıcı ve korkutucu görünüşünden dolayı’ popülerlik kazanmış.

2. Crup

Crup

Bir Crup masum bir Jack Russell terrieri gibi görünebilir, ancak yakından bakarsanız onun küçük bir çatallı kuyruğunun olduğunu farkedeceksiniz. Muggle’larınbunu fark etmeyeceğinden emin olmak için, genç bir Crup’ın olağan dışı kuyruğunun ağrısız bir Ayırma Büyüsü (Severing Charm) ile ortadan kaldırılması gerekir.

3. Kneazle

Kneazle

Yine, ilk bakışta Kneazle’ın sadece görkemli bir kedi olduğunu düşünebilirsiniz, ancak o bundan çok daha fazlası. Kneazle’lar muhteşem küçük dedektiflerdir ve yakınlarındaki şüpheli olayları hissedebilirler, tıpkı Crookshanks’in Scabbers’ın yakınında hissettiği gibi.

4. Streeler

Snail 1

Dev bir salyangoza benzeyen bir yaratık herkesin evcil hayvan hayali olmayabilir (özellikle Streeler’ların arkasında bitki örtüsünü küçülten ve yakan zehirli bir bıraktığını düşünülünce) ama en azından estetik açıdan tatmin ediciler. Steeler’lar saatlik olarak renk değiştirebilirler, bu nedenle yaşayan bir lav lambasına sahip olmak kimilerimizin hoşuna gidebilir.

5. Burnuk

Niffler RETOUCHED

Hagrid buna karşı tavsiyelerde bulunsa da (‘evleri mahvediyorlar’), sevimli bir Burnuk harika bir evcil hayvan tercihi gibi geliyor. Newt Scamander’a göre gösterişli ve parlak olan her şeye gösterdikleri yoğun ilgi ile tanınan Burnuklar’ın ‘nazik ve sevecen’ oldukları biliniyor.Elbette, olur olmadık anlarda başınızı belaya sokabilirler ancak o küçük burun deliklerinden oluşan surata nasıl kızgın kalabilirsiniz ki?

6. Kabuluk

Bowtruckle RETOUCHED

Kabuluklar küçük olabilirler, ancak aynı zamanda oldukça esnektirler.Bu küçük, dala benzeyen canlılar genellikle asa ağaçlarını korurken bulunur ve ağaç cerrahlarının, oduncuların ve benzeri meslekteki insanların gözlerini oydukları bilinir. Ancak Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filminde gördüğümüz gibi minik bir Kabuluk, Newt Scamander’ın yanından ayrılmaya katlanamıyor ki bu da bu koruyucuların aynı zamanda çok iyi birer arkadaş olabileceklerini de gösteriyor. Yalnızca ağaçlarından uzak durun…

7. Pofyumak

Puffskein

Bu kabarık, sevimli Pofyumaklar dünya genelinde bulunur ve diğer yaratıklar içinde oldukça huzurludur ve bakımları kolaydır. Uyuyan büyücülerin burunlarına dillerini sokma veya böcürt yeme zevklerine rağmen büyücü dünyasında çok popüler evcil hayvanlardır. Üç başlı bir köpeğe sahip olmaktan daha iyi gibi, tabii bizce.

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir