Evde Beslemeye Can Atacağınız 5 Fantastik Canavar

fawkes fc

Bazen evde bir yoldaşa ihtiyaç duyduğunuz, bir hayvan beslemek istediğiniz zamanlar olur. Kedi, köpek, muhabbet kuşu hatta yılan beslemeyi düşünebilirsiniz. Fakat büyücülük dünyasını tanıyan bizler için hayal gücünü biraz daha geniş tutmanın bir sakıncası olmaz. Bu yüzden sahiplendiğinizde size pek çok fayda sağlayabilecek ve arkadaşlık edebilecek bu beş sihirli yaratığa bir göz atmak isteyebilirsiniz!

1. Pigme Pofuduk

Hogwarts‘ta epey sükse yapan bu -aşırı derecede- pembe ve mor tüy yumakları varlıklarını Fred ve George’a borçlular. Bu yüzden de eminiz ki, mutlaka Sihir Bakanlığı‘ndan alınmış düzgün bir ruhsata sahiptirler(!)

Pofyumak’ların minyatür versiyonları olarak yetiştirilen Pigme Pofuduklar, bir anda ortaya çıkıp kısa zamanda büyücülük dünyasının aklını başından almayı başarmışlar. Bizim Pokemon çılgınlığımızın biraz daha tüylü bir haliymiş anlayacağınız. Ginny’nin de abilerinin dükkanından (bedava olmasa da) makul bir fiyattan satın alarak adını Arnold (Aklı neredeymiş ki!) koyduğu bir Pigme Pofuduk’a sahip olduğunu da göz önüne alırsak bu ufak, sevimli ve mırıldanan tüy yumaklarının yanına Mugglelarn Gine Domuzu ya da Hamster gibi evcil hayvanlarının hiç şansı olmadığı açık.

Pigme pofuduk

2. Hipogrif

Sevimli, pembe ve zararsız yaratıklar yerine biraz daha heyecan verici seçeneklere geçerken elbette aklımıza ilk gelen sihirli yaratık Hipogrif oluyor. Hipogrifler -tıpkı bizim sevgili Şahgaga‘mızın da özelliklerini gösterdiği gibi- yarı at, yarı kartal bir bedene ve oldukça keskin pençelere sahip devasa ve doğru yaklaşım sergilenmediğinde oldukça asabi olabilen yaratıklar. Yani marketten bir Hipogrif almak niyetindeyseniz, geniş bir arka bahçeniz ve yeterli derecede adab-ı muaşeret bilginiz olduğundan emin olun.

Bu yaratıklar genelde tehlikeli görülüyor olsalar da eğer bir kez güvenlerini kazanırsanız oldukça sadık ve kişilik sahibi -üstelik bir de uçabilen – bir dost edineceğinizi bilmelisiniz. Müthiş centilmenler olduklarını ve tıpkı bir şövalye gibi sizi tehlikelerden koruyabileceklerini eklemiyoruz bile.

Yalnızca onlara bakarken çok fazla göz kırpmamaya dikkat edin. Çok göz kırpan insanlara güvenmemek gibi bir eğilimleri var da…

Hippogriff HagridInCareOfMagicalCreatures

3. Testral

Muhteşem, iskeletimsi atlar sevimli bir kedi yavrusunun yanında pek tercih edilebilir evcil hayvanlar gibi görünmeseler de oldukça faydalı yoldaşlar olabilirler. Pek arkadaş canlısı görünmedikleri ortada ama her halükarda daha önce birinin ölümüne tanıklık etmeyenler onu görmeyecekleri için çok sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. Hem şu noktayı da gözden kaçırmamak lazım, Testraller usta yön buluculardır ve uçabilirler. Benzine ve taksiye harcadığınız paralar artık cebinizde kalacak!

4. Tek Boynuzlu At

Tek boynuzlu atların muhteşem oldukları konusunda hepimiz hem fikiriz. Zaten kökeni Avrupa Mitolojilerine dayanan bu yaratıklar hiçbirimize yabancı da değil.

Büyücülük dünyasında tek boynuzlu atlar aynı derecede muhteşem olmanın yanı sıra oldukça da işe yarar canlılar. Kılları sıklıkla iksirlerde ve asalarda kullanılan tek boynuzlular, aynı zamanda sizi ölümden son saniye kurtarabilecek son derece şifalı bir tür kana sahipler. Oldukça etkileyici bir özellik, hele de ölümden kıl payı kurtulmak isteyen Lord Voldemort’sanız (Bir dakika, eğer Lord Voldemort‘sanız niye bunu okuyorsunuz ki?!)

Bütün bu yararlı özellikler dışında bir tek boynuzlu atı aynı anda hem son derece ihtişamlı hem de sevimli olduğu için evcil hayvan olarak istemek konusunda da hiçbir sakınca yok.

tek boynuzlu at

5. Anka

Bir evcil hayvanınızın olmasının en zor yanı onları kaybettiğinizde baş gösterir. Bir evcil hayvanın – ki onları çoğumuz aileden biri olarak görüyoruz- ölümü her daim yıkıcıdır. Fakat bir ankanız varsa böyle bir durum için endişelenmek zorunda olmazsınız. Kızıl ve altın rengi tüyleriyle son derece dikkat çekici bir yaratık olan anka birilerini etkilemek istediğinizde son derece faydalı bir evcil hayvan olabilir. Üstüne üstlük bu zarif, son derece bilge ve sadık canlılar yaralarınızı anında iyileştirebilecek göz yaşları üretebiliyorlar. E bundan daha muhteşem olamazlar ki zaten diye düşünürken oldukça ağır yükleri bile taşıyabilen ankanızın evde unuttuğunuz çantanızı size getirdiğini hayal edip daha da büyülenebilirsiniz.

Eğer büyücü dünyasında yaşıyor olsaydınız sahiplenmek isteyeceğiniz büyülü yaratıkları sizin için sıraladık. Eğer Hagrid değilseniz ve evcil hayvan dendiğinde aklınıza ejderhalar ve patlar uçlu kelekler gelmiyorsa bu liste de işinizi epeyce görür.

Şimdi sıra birlikte yaşadığınız insanları hangi yaratık konusunda ikna edeceğinizi seçmeye geldi. Kolay gelsin!

Fawkes anka

Site Yorumları
2 Yorum