Hagrid’in Kulübesinin Yaşanacak En İyi Yer Olmasının 5 Sebebi

hagrid kulube

Harry Potter hayranı olmanın getirilerinden biri Hogwarts’ta yaşayıp büyü yapma sanatını öğrenmeyi istemek diyebiliriz.

Beklenmedik tuhaflıkları ve antik sihirleriyle, eski İskoç kalesinin göz kamaştırıcı olduğu doğru ama genelde gözden kaçan bir ev var: Hagrid’in kulübesi.

Lucius Malfoy bu fikre burnunu kıvırıp alay edebilir ama Yasak Orman’ın yanındaki bu basit ahşap kulübeyle ilgili büyüleyici bir şeyler var.

1. Kulübenin Konumu

Ev sahibi olan herkesin bildiği gibi, ev sadece görünüm değil, konumu açısından da önemlidir. Hagrid’in kulübesinin konumu kesinlikle muhteşem. Sadece Hogwarts kalesiyle aynı manzaraya sahip olmakla kalmayıp, göl ve (birazcık korkutucu) yasak ormana bakıyor. Hogwarts’ın gürültülü öğrenci hayatından uzak, huzurlu ve sessiz bir alana sahip.

2. Sevimli ve Sıcacık

Yarı dev olmasından dolayı, Hagrid’in etrafındaki her şey daha küçük gözükebiliyor, buna kulübesi de dahil. Ama normal boyutlardaki biri için kulübe rahat edilebilecek kadar büyük ve sıcacık kalacak kadar küçük bir boyutta. Soğuk bir kış gecesinde ateşin önünde oturduğunuzu veya Hagrid’in kocaman çaydanlığında çay demlediğinizi hayal edin! Tam bir mutluluk tablosu!

3. Keşfedilecek Bir Sürü Şey Var

Favori üçlümüz ne zaman Hagrid’in kulübesini ziyarete gitse, hep ilginç bir şeyler görüyorlardı- tek boynuzlu at saçı, yasak ormanda bulduğu ilginç şeyler ve arada sırada ejderha yumurtası. Kulübenin en muhteşem yanlarından biri, içerisinde bulacağınız ilginç şeyler olurdu. Daha önce karşılaşmadığınız şeyleri bulma ihtimaliniz çok yüksek, tabi bu şeylerin Hagrid’in taştan yapılma pastaları olma ihtimali de var!

hagrid kulube 1

4. İstediğin Bütün Konforlar Bir Arada

Sürekli yanan bir ateş, sıcak bir yatak ve bir sürü yemek çoğumuzu mutlu etmeye yeter ve kulübe bunların hepsine sahip. İş yemek yapmaya gelince Hagrid belki Mrs. Weasley kadar iyi olmayabilir ama sebzelerini nasıl yetiştireceğini iyi biliyor, bu yüzden taze sebze bulmak için çok uzağa gitmenize gerek kalmazdı. Akşam yemeğinden sonra, el örgüsü bir battaniyenin altında yağmurun sesini dinleyebilirdiniz, insan başka ne ister ki?

5. İki Dünyanın En İyi Yanlarına Sahip

Hogwarts kalesinde yaşamıyor olabilirsiniz ama oradaki yaşamın iyi taraflarından -Noel ziyafeti, Büyük Salon’un tavanının sihirli gökyüzü veya biraz arkadaşlık- faydalanmak istersen küçük bir yürüme mesafesindeler. Eğer yüzmek veya güneşte uzanmak istersen göl çok yakınında, veya biraz cesur hissediyorsan orman iki adım ötende, gerçi örümceklere dikkat etmeni öneririz. Hem Hogwarts portrelerinin sürekli hayatına karışmasıyla uğraşmana da gerek kalmıyor…

hagrid kulube 2

⁠⁠⁠Evapsie!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir