Harry Potter Dünyasında Mutlaka Yaşamak İsteyeceğimiz 5 Ev

Emlakçıların ellerindeki evleri satmak için her zaman biraz şey, ee, abartılı konuştuklarını ve kusur kapatmada bir numara olduklarını hepimiz biliriz. İşte Pottermore da Harry Potter evrenindeki evlere tam olarak bu noktadan değinen eğlenceli bir yazı yayınlayarak bize büyücü evlerini yakından tanıma ve analiz etme fırsatı sunmuş. Keyifli okumalar!

Pottermore’un cezbedici emlak rehberiyle hangi büyücü evinde yaşayacağının cevabını bulmaya var mısın? Hadi başlayalım!

Merhaba, merhaba, Pottermore’un büyücü evleri hakkındaki muhteşem emlak turuna hoş geldiniz! İhtiyaçların yahut cebindeki Sickle’ların durumu ne olursa olsun büyücülük dünyası tam da sana göre olan ikamet yerleriyle dolup taşıyor. Şu muhteşem konutlara biz göz at bakalım… Hepsi de birbirinden harika!

1. Kovuk

Muazzam Ottery St. Catchpole bölgesinde konuşlanmış- ki burası hem Muggle’ların hem de kanında sihir dolaşanların yaşadığı bir yer, ama merak etme, büyüler her yanda kol geziyor! – bu şey, ımm, alışılmadık konut Kovuk adıyla biliniyor. Sihirle muntazaman bir araya getirilmiş (ne kadar da retro!), sanki bir sürü oda birbirinin üstüne bindirilmiş gibi bir görünüşe sahip.

Etkileyici! Dışarıda çok fonksiyonlu bir açıklığı var, tüm ihtiyaçların için uzay kadar geniş garajı da cabası. İçinde Quidditch antrenmanı yapacak kadar geniş olan bahçesinden bahsetmiyoruz bile! Hem de muhteşem bahçe cüceleri de dahil, ki gerçekten müthiş yaratıklar. Kovuk’un içi tıpkı isminin de çağrıştırdığı gibi inanılmaz rahat, aile-arkadaş canlısı bir mutfağı var, konforlu bir oturma odası ve içinde istediğin kadar büyü yapabileceğin bir sürü yatak odası! Gerçekten harika.

2. Lovegood’ların Evi

Kovuk’tan bu yana kısa bir yolculuk yapıp sonrasında her Büyücü Satrancı tutkununun hayali olan yere ulaşırsın- dev bir kale gibi görünen o eve!

Lovegood’ların Evi olarak bilinen bu müthiş konut her türden garip ve egzotik bitkiyle çevrelenmiştir- buna Kılçırpı bitkisi de dahil- ki kendisi çok azıcık bir oranda tehlikelidir. İçeri girdiğinde çarpıcı bir ev düzeniyle karşılaşacaksın: mükemmel bir daire şeklindeki mutfağa açılan ön kapı ki mutfak boyanmış tütsülerle, lavabolar ve dolaplarla donatılmıştır- hepsi de duvarlara uyabilmek için bir miktar kıvrılmış– yukarı katlardaki oturma odası ve yatak odalarına çıkan bir merdiven de göreceksin. Burası her, şey, eksantrik büyücü için harika bir oturma yeri.

3. Newt’in Evi

Eğer bir hayvan seversen küçük dostuna uygun bir yer bulmak biraz zor olabilir. Neyse ki Newt Scamander’ın evi kıllı, pullu ve tüylü her hayvan dost için özellikle dekore edilmiş.

Bu Viktoryan tarzda döşenmiş ev bir sürü boş alana ve yüksek tavanlara sahip ve dev bir okyanusu da içinde barındırıyor, hani bir Kelpi’yi ziyaret falan etmek istersen diye.

4. Grimmauld Meydanı 12 Numara

Bu güzel ev Londra’nın dostane bölgelerinden birinde bulunuyor. Fidelius Büyüsü ile Muggle’lardan gizlenmiş tam bir tarih evi: Önceden büyü dünyasının en prestijli ailelerinden biri olan Black’lere aitti ve sonrasında da ünlü direniş grubu Zümrüdüanka Yoldaşlığı tarafından karargah olarak kullanıldı. Akşam yemeklerinde dönen muhabbeti düşünebiliyor musun?!

İtiraf etmek gerekirse evin birkaç tadilat işi var tabii, duvarları soyulmuş, birazcık tozlu ve halılar da… eh, kendi halılarını getirmek için bir fırsat bu. Ancak gotik Viktoryan tarzı hayranları için kaçırılmaz bir fırsat burası. Üç koridoru olan evin genişliğinden, harikulade oturma odasından, mutfağından ve kilerinden bahsetmeye gerek bile yok. Ev aynı zamanda tarihi bir kişilik olan Walburga Black’in portresini de barındırıyor, ki kendisi iç açıcı muhabbetlere her daim açık bir hanımdır. Güven bize, Mrs. Black’ten asla kurtulmak istemeyeceksin! (Lütfen ondan kurtulmaya çalışma.)

5. Malfoy Malikanesi

Şimdi elimizde daha da fazlası var. Bu devasa ve karizmatik malikane büyücü zenginliğinin nihai sembolü. Wiltshire’da bulunuyor, etrafı özenli bahçeleri barındıran geniş topraklarla, su fıskiyeleri ve en iyi albino tavus kuşlarıyla çevrelenmiş.

Araziye işlemeli demir kapılar arasından geçerek giriliyor (büyücü güvenliğinde bir numara!), etkileyici bahçe yolunda biraz yürü ve nihayetinde evin kendisiyle karşılaşacaksın. İçinde fazla, ama çok fazla oda var elbette, ancak en ilgi çekici olanı resim odası: tavanı oldukça yüksek ve iki avizeyi barındırıyor. İçeride en büyük müzik aletlerinden biri sayılan devasa kilise orgu, mermer bir şömine ve en ortada inanılmaz güzellikte, misafirleri zevkle ağırlamak için biçilmiş kaftan olan şatafatlı bir masa bulunuyor.

Malikanenin kendi içinde bir şarap mahzeni bulunduğunu da unutmayalım: oldukça geniş ve düşmanlarını iradelerini dışında tutsak tutmak için daha iyisi yok!

Peki siz Harry Potter dünyasında nerede yaşamak isterdiniz? Yorumlara bekliyoruz.

Forumdan Cevaplar!