Harry Potter Serisinde Hak Ettiğini Bulan 7 Sinir Bozucu Karakter

Harry Potter serisi boyunca genellikle kötülerin yaptıkları yanlarına kar kalmadı ve bir şekilde cezalarını er ya da geç çektiler. Pottermore sitesi layığını bulan karakterleri bir araya getirdi, biz de sizler için düzenledik.

Adaletin yerini bulduğunu görmekten daha keyifli bir şey yoktur herhalde. Karşınızda layığını bulan Harry Potter karakterlerinden bazıları.

Hogwarts savaşı sırasında Harry’nin Voldemort’u mağlup ettiği sahne hepimizi tatmin etmişti. Ancak hak ettiği sonu bulan tek karakter sadece Tom Riddle değil. Yüreklere su serpen adaletin yerini bulduğunu düşündüğümüz anları ve layığını bulan karakterleri tekrar hatırlayalım.

1. Cormac McLaggen

Aşırı özgüven suç olmasa da en çok takdir edilen özellik olduğu da söylenemez. Cormac sınır tanımayan kibri ile Harry Potter ve Melez Prens sırasında, sahaya ayak bile basmadan Gryffindor’un yeni tutucusu olacağından son derece emindi. Son penaltı sırasında Hermione tarafından yapılan ufak bir Şaşırtma büyüsü sayesinde Cormac beş penaltıdan dördünü kurtarırken, Ron beşte beş ile Gryffindor’un yeni tutucusu oluyordu. “Kralımızsın Weasley” şarkısına alışsan iyi edersin Cormac, gücenmek yok tamam mı?

2. Marge Hala

Ne yazık ki Harry’nin hayatta kalan tüm Muggle akrabaları son derece kaba insanlardı ve Marge Hala da bu durum için bir istisna değil. Vernon Enişte ile yuvarladığı birkaç brendiden sonra Harry’e dönüp, onu çalışkan akrabalarının başına atan ve araba kazasında ölen Lily ve James’i suçlamaya başladı.

Konu ailesi ve onların hatıraları olunca son derece hassas olan Harry, büyüsünü kontrol edemediği bir anda Marge Hala’yı kocaman bir balon gibi şişirip havalara uçurdu. Çok üzüldük Marge!

3. Gilderoy Lockhart

Zavallı, kendini beğenmiş Profesör Lockhart da yıllar süren kurnazlıklarından sonra layığını bulmuştu. Dünyayı gezdiği yıllar içerisinde cadılarla, ifritlerle, vampirlerle, kurt adamlarla savaştığını iddia eden Gilderoy’un tüm bu hikayelerinin gezi sırasında tanıştığı büyücü ve cadılardan çalıntı olduğu ortaya çıkmıştı. Üstünde uzmanlaştığı hafıza büyüsü sayesinde, tüm bilgiyi topladıktan sonra insanların hafızalarını siliyordu.

Tüm bunların kendisinin olduğunu iddia ederek, tüm kariyerini yalanlar üzerine kurmuştu. Sırlar Odası sırasında Harry ve Ron’un hafızlarını silme planı ters teptiği zaman, işin sonunda Gilderoy kim olduğunu ve ne yaptığını hatırlamıyordu bile. Son derece adil gibi. Öte taraftan, St. Mungo’da fotoğraflarını imzaladığı ve gelen geçen herkesle muhabbet etmeye çalıştığını da söylemek gerekebilir.

4. Bellatrix Lestrange

Voldemort’un en gözü kara takipçilerinin başında gelen Bellatrix’in affedilemez suçlar listesi bir hayli kabarık. Frank ve Alice Longbottom’a işkence eden Ölüm Yiyen grubunun arasındaydı ve Azkaban’dan kaçışının ardından Sirius Black’in peşine düşmüştü. İşlediği suçlardan ve yaptıklarından hastalıklı bir zevk alan Bellatrix, kurbanlarının akrabaları ile uğraşmayı da çok seviyor.

Hogwarts savaşı sırasında Ginny’e yaptıklarının kendi sonunu getireceğini bilmiyordu ancak adaleti güzel yapan tam da bu. Molly’nin eşsiz anlarından birine denk geldiği zaman, terör estirdiği sürenin sonuna gelmişti.

5. Peter Pettigrew

Peter, çapulculardan biriydi ve James, Sirius ve Remus en iyi arkadaşlarıydı. Ancak, zayıf ve kolay kandırılabilen Pettigrew, dostlarına ihanet edip, yolun karanlık tarafını seçerken ve on yıllar boyu gizlendi. Lord Voldemort’u hem sevdi hem de ondan korktu ve efendisine hep daha yakın olmaya çalıştı.

Karanlık Lord, kendisi için elini feda elen Kılkuyruk’a gümüşten sihirli bir el hediye ederken, Peter yıllar süren hizmetinin karşılığını bir nebze olsun aldığını düşündü. Fakat Peter’ın en yakınlarına ihanet etmesi ve sürekli değişen sadakati onu çok kötü bir sona da sürükledi.

6. Lucius Malfoy

Draco Malfoy’un soğuk ve hesapçı babası, Karanlık Lord’un Ölüm Yiyenleri arasında önemli bir yere de sahipti. Tom Riddle’ın güncesini Ginny’nin çantasına atması, Dobby’e karşı davranışları ve kehaneti Voldermort’a vermek için Harry’i kandırmaya çalışması gibi hinlikleri saymakla bitmiyor. Ama adalet sonunda yerini buluyor ve Lucius’un düşüşü Azkaban’da sonlanıyor. Onur kırıcı benliği kaybettiği son savaşa onu götürüyordu.

7. Dolores Umbridge

Zümrüdüanka Yoldaşlığı’na kadar Dolores Umbridge’i tam olarak tanımasak da, kedi sever Yüksek Müfettiş iz bırakmayı başardı. Harfiyen. Bakanlığın müdahalesi ile Hogwarts’a pembe hırkalar içerisinde bir sevgi yumağıymışçasına gelen kurbağa tipli kadın, ceza alanların kendi derileri üzerine yazı yazdıkları korkunç disiplin yöntemleri ile meşhur oldu.  Acı dolu cezaları ve kurduğu teftiş grubu ile Hogwarts’ta yaşamı son derece zevksiz bir hale getirmişti.

Sadece öğrenciler değil, diğer profesörler de Umbridge’in baskısı altındaydı. Fred ve George tarafından son Hogwarts isyanı sırasında küçük düşürülen Dolores’in hükmü sona eriyordu. Hermione onu karanlık ormandaki gizli silaha götürdüğünde ise hepimizin keyfi yerine gelmişti. At adamlarla tanıştığında beklediğinden başka bir şey bulan Umbridge’e ne kadar üzüldük, tahmin edemezsiniz.

Gördüğünüz gibi herkes hak ettiğini bulur. İyiler her zaman kazanır!

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
15 Yorum