Heyecanla Beklediğimiz Harry Potter: Wizards Unite Oyunu Çıktı!

Harry Potter: Wizards Unite

Beklenen oyun Harry Potter: Wizards Unite, geçtiğimiz günlerde Amerika, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürüldü. Her ne kadar ülkemizde şu an erişilebilir olmasa da, dünyanın geri kalanında da kısa zaman içinde piyasaya sunulması bekleniyor. O zamana kadar, Pottermore’un hazırlamış olduğu bu detaylı yazıya gelin hep birlikte bir göz atalım.

WB Games ve Niantic, Portkey Games’in yeni ve son teknoloji artırılmış gerçeklik oyunu Wizards Unite’i dünya çapındaki tüm müşterilerine geçtiğimiz günlerde sunmaya başladı. Bizim ülkemizde her an çıkması beklenen oyuna son bir kez daha bakalım.

Telefonlarınızı –pardon- asalarınızı hazırlamanın zamanı geldi artık; Sihir Bakanlığı’na katılıp dünyayı ele geçiren gizemli ‘Musibet’ ile savaşmaya hazır olun. Harry Potter: Wizards Unite, bu yeni mobil oyunuyla bizi, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak Büyücü Dünyası’na taşıyor.

Oyun, Portkey Games’in, Büyücü Dünyası’ndan esinlenerek sunduğu ikinci oyunu olma niteliğini taşıyor. Bundan önce çıkan mobil oyun Hogwarst Mystery, kendi Hogwarts hikâyenizi deneyimlemenizi sağlarken; Wizards Unite ise, sihri sizin kendi gerçekliğinize getiriyor. Harry Potter ve Fantastik Canavarlar’da gördüğünüz herhangi tuhaf ve tanıdık bir şeyin her an karşınıza çıkma ihtimali bulunuyor. Kitaplardan ve filmlerden tanıdığımız karakterleri, büyülü yaratıkları, dekorları ve nicesini her an görmeye hazır olun! Siz telefonunuzla tüm dünyayı gezerken aralarından herhangi biri beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir. Sizin göreviniz ne mi? Bu şeyleri, büyücü dünyasındaki kendi yerlerine geri yerleştirmek.

Harry Potter: Wizards Unite

Oyunun yeni fragmanı daha önce görmediğimiz bazı sahneleri bize gösteriyor.

Örneğin, sanal gerçeklik Anahtar özelliğiyle, Borgin ve Burkes ya da Balyumruk gibi bilindik mekânlara girmeniz için, davet edilebilir olduğunuzu öğrendik. Ayrıca, Hogwarts’ta ait olduğunuz binanın atkısından tutun da, Harry’ki gibi yuvarlak gözlüklere varana kadar çeşitli aksesuarlarla kendi özel portrenizi de oluşturabiliyorsunuz.

Üstelik kendi Hogwarts binanızı, kendi büyücü mesleğinizi, size uygun asayı ve daha nicesini de siz seçebiliyorsunuz. Eğer büyücü dünyasına yardımcı olacaksanız, o dünyanın tam anlamıyla bir parçası olmanız gerekir, değil mi? Ayrıca, hangi binaya ait olduğunu hala bilmeyenler, binalarını Pottermore’a girip öğrenebilirler. Hatta size en uygun asayı da, aynı adresten öğrenebilirsiniz.

Oyunun hikâyesine bakacak olursak; Wizards Unite oyununda karşılaşacağınız ‘Bulunabilirler’ (Foundables)  isimli Musibet başınıza tam anlamıyla dert olacak; bunlarla baş etmek için ise, arkadaşlarınızla bir araya gelerek çalışmanız ve oynadıkça da yeteneklerinizi geliştirmeniz için görevlendireceksiniz. Örneğin, iksir yapmak, büyü yapmak ve niceleri için malzemeleri toplamak amacıyla tüm dünyada bir gezintiye çıkacaksınız. Takım halinde çalışmanın ise, görevlerinizi daha verimli bir şekilde yerine getirmenizde faydası olacak.

Telefonunuz, Muggle dünyanızı, şüphesiz, daha büyülü bir yere dönüştürecek; o yüzden, kapınızın önünde gizlenen Ruh Emiciler’den tutun da, marketinizin sebze meyve reyonundaki Hipogrifler’e kadar birçok sürprize karşı her an tetikte olun!

Oyun için daha fazla detayı buradan öğrenebilirsiniz.

Oyun, geçen hafta Los Angelas’taki Tiffany Haddish’in (Harry Potter süper hayranı olduğu itiraf eden biri) sunduğu bir etkinlikte resmi olarak piyasaya sürüldü. Oyunun yapımcıları sonunda bu teknoloji harikası deneyimi piyasaya çıkardığı için çok heyecanlı görünüyordu.

“Bugün, etraflarındaki dünyada olağanüstü maceralara sanal kapılarını açıp Büyücü Dünyası hayranları için harika bir yolculuğun başlangıcı olarak damgasını vuruyor,” dedi John Hanke, Niantic’in kurucu ve CEO’su.

“Artırılmış gerçeklik ve son yedi yılda gerçek hayat oyun tasarımı hakkında öğrendiğimiz her şey bu oyuna aktarıldı.”

Harry Potter: Wizards Unite’ın, Portkey Games markamız için son derece büyülü ve kapsayıcı Büyücü Dünyası deneyimi yaratması amacıyla artırılmış gerçekliğin piyasa lideri olan Niantic ile iş birliği kurmaktan oldukça memnunuz. Eğer büyünün her zaman etrafında olduğunu hisseden bir büyücü ya da cadıysanız, Harry Potter: Wizards Unite’ın eşsiz anlatıcısı ve en yeni artırılmış gerçeklik teknolojisi bu hayalinizi yaşamanızı sağlayacak,” diye ekledi David Haddad, Warner Bros. Interactive Entertainment başkanı.

Oyunun yanı sıra Scholastic, her bir dakikayı iyice yaşayabilesiniz ve oyunla ilgili yapımcıların kendilerinden ipuçları öğrenebilesiniz diye kullanışlı bir resmi oyuncu rehberi yayınlayacak. Yani, Büyücü Seviyenizi nasıl yükselteceğinizle birlikte başka bir sürü yardımcı ipucu öğrenmek isterseniz Harry Potter: Wizards Unite’ın Resmi Oyun Rehberi’ni yakında alabilirsiniz.

Pekala, bu kadar muhabbet yeter! Harry Potter: Wizards Unite’ı indirmek için App Store, Google Play ya da Samsung Galaxy Store’a bugün uğrayabilirsiniz.

Sizlerle orada görüşürüz!

* * *

Pokemon GO Benzeri Oyun “Harry Potter: Wizards Unite” Hakkında Her Şey

⁠⁠⁠Evapsie!

Forumdan Cevaplar!