Hermione’nin En Başından Beri Ron’dan Hoşlandığının 29 İşareti

Hermione Granger - Ron Weasley Aşkı

Hermione ile Ron arasındaki romantizmin Hogwarts’ta geçen seneler ve beraber atlattıkları badirelerden epey sonra ortaya çıktığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında Ron’la Hermione’nin birlikte olacaklarına dair ipuçları serinin başından sonuna kadar gözümüzün önündeymiş!

Her ne kadar Rupert Grint, Hermione’yle Ron’un ilişkisinin uzun süreceğine inanmadığını söylemiş olsa da, bu ilişkinin kolayca sona eremeyecek kadar köklü olduğunu yeni öğreniyoruz. Fantastik Canavarlar gıybet kazanı gururla sunar! İşte karşınızda Hermione’nin aslında Ron’u serinin başından beri sevdiğine dair her kitaptan çıkan ipuçları.

Harry Potter ve Felsefe Taşı

 1. Hemione Ron’un burnundaki lekeyi ilk bakışta fark etmişti. Peki, neden Ron’a bu kadar dikkatli bakıyordu ki?
 2. Ron ve Harry’i, Malfoy’la yapacakları Gece Yarısı Düellosu’ndan ısrarla vazgeçirmeye çalışmıştı. Hatta Harry bile onun bu kadar ısrarcı olmasına şaşırmıştı. Acaba o zaman bile Ron’u korumaya çalışıyor olabilir miydi?
 3. Wing-gar-dium Levi-o-sa. Ron, Hermione’nin yardım çabalarına karşılık onun “koca bir kabus” olduğunu söylemişti. Zavallı kızın gözyaşları şimdi bir anlam kazanmış olabilir.
 4. Ooo bir de, Hermione sürekli kaybetmesine rağmen her fırsatta Ron’la ortak salonda satranç oynuyordu değil mi?
 5. Ron onunla sürekli dalga geçmesine rağmen Hermione onun ricalarını reddedemiyordu. Mesela Ron gayet rahatsız edici bir biçimde Profesör Flitwick’le konuşmasının taklidini yapsa bile Hermione Profesör Snape’i gözetlemeyi kabul emişti.
 6. Gerçek boyutlu seherbaz satrancı oyununda, Ron’un oyunu kazanmak için kendini feda edip kafasına sağlam bir darbe yediği bölümde Hermione’nin çığlık attığı da gözlerden kaçmıyor. Genellikle soğukkanlı ve kontrollü bir kız olan Hermione’nin Ron için ne kadar endişelendiğini açık ettiği anlardan birine tanık oluyoruz.

Harry Potter ve Sırlar Odası

 1. Harry’nin yanlarında olmadığı her anı birlikte geçiren Ron ve Hermione, ortak salonda oturuyorlar, etrafta dolanıyorlar ya da Quiddich antrenmanlarını izliyorlar. İlginç…
 2. Ron’un kırık asasının hışmına uğrayarak yaptığı büyünün geri tepmesi sonucunda sümüklü böcek kustuğu bölümü hatırlıyor musunuz? Bu da soru mu, nasıl unutabilirsiniz ki! Peki Hermione’nin hemen Ron’un iyi olup olmadığını kontrol ettiğini de hatırlıyor musunuz? Çoğu kişi böcekler ve yapışkan yaratıklara pek yaklaşmak istemez ama belli ki Hermione o tarz insanlardan biri değil.
 3. Ve tabii ki Ron’la Hermine’nin tıpkı yaşlı, evli bir çift gibi buldukları her fırsatta birbirleriyle didişmeleri… Eee boşuna dememişler zıt kutuplar birbirini çeker diye.
 4. Aslında ikisinin de birbirlerinin yanında sürekli bu kadar geriliyor olmaları da şüpheli bir durumdu.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

 1. Harry’nin okul başlamadan önce Hermione’den aldığı mektup baştan aşağıya Ron’dan bahsediyordu. Ron’un tatili, Ron’un mektubu, Ron’un telefon etmesi.
 2. Florean Fortescue’nun Dondurma Salonu’ndan dondurma alıp hoşça vakit geçiren Ron’la Hermione’ye de bir bakın. Sözde Harry’i arıyor olmaları gerekiyordu.
 3. Ron, Şahgaga’nın durumuyla ilgili yardım teklif ettiğinde, Hermione ona sarılıp ağlamıştı.
 4. Malfoy’u yumrukladıktan ve kehanet dersinin saçmalığı hakkında Profesör Trelawney’le kavga ettikten sonra Ron’un ona hayran kaldığını görmek, Hermione’nin mutluluktan ışıldamasını sağlamıştı.

CrookshanksJumping

Harry Potter ve Ateş Kadehi

 1. Bilin bakalım tatilde Ronların evine kim herkesten önce gelmişti. Evet doğru bildiniz, Hermione. Peki, neden diye soracak olursanız o sorunun cevabı da belli değil mi?
 2. Ron’un Malfoy’a ve onun kötülüklerine karşı duyduğu sonsuz öfkeyi yatıştırabilen tek şey de yine Hermione’nin teskin edici konuşmalarıydı.
 3. Harry’nin adı Ateş Kadehi’nden çıktıktan sonra Ron’un neden bu kadar tuhaf davrandığını anlayan ilk kişi Hermione’ydi. Hatta bu durumu anlayışla bile karşılamıştı.
 4. Hermione, Noel Balosu’na beraber gitmek için birinden teklif aldığına Ron’u inandıramayınca oldukça sinirlenmişti. Ron’un Hermione’nin “bir kız” olduğunu yeni fark etmesi de durumu pek iyi etkilememişti.
 5. Fleur Ron’u öptüğünde ise Hermione’nin yüzündeki kızgınlık her şeyi açıklıyordu aslında.
 6. Hermione, Krum’un kendisini yaz tatili için çağırdığını söylediğinde Ron’un attığı kızgın bakışa karşılık verememişti. Yakaladık seni Hermione!

krum

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

 1. HERMIONE BÜTÜN YAZI RON’LA BERABER GEÇİRDİ! HEM DE YANLARINDA HARRY OLMADAN!
 2. Ron’u, sınıf başkanı olmasının şokunu atlattıktan sonra hemen tebrik eden Hermione, onu Fred’le George’a karşı da savunmuştur.
 3. Ron’la Hermione yine sürekli kavga ederler. Hatta bir keresinde Harry’nin soğukkanlılığını kaybedip onlara “Sürekli birbirinizle tartışıyorsunuz ve bu beni deli ediyor.” diye çıkışmasına neden olacak kadar çok didişmişledir.

Harry Potter ve Melez Prens

 1. Hermione’nin Ron için yaptığı fedakarlıklar saymakla bitmiyor. Ron tutucu pozisyonunu kazanabilsin diye Hermione’nin McLaggen’i büyülemiş olabileceği fikri hepimizi içten içe hoşnut etmiyor mu?
 2. Hermione Ron’a Slughorn’un partisine beraber gitmeyi teklif edecekti fakat işler pek yolunda gitmemişti.
 3. Viktor’un Hermione’yi öptüğünü öğrenince Ron derhal surat asmaya başlamıştı. Hermione ise onun kendisine neden bu kadar kötü davrandığını bir türlü anlayamamıştı. Zavallı Harry ise onların arasında neler olduğunu anlayamayıp yine şaşkına dönmüştü.
 4. LAVENDER RON’U ÖPMÜŞTÜ ve Hermione’nin duyguları apaçık ortadaydı. Ron’un bütün bir yılını “Won-Won” olarak geçirdiğini görmek her ne kadar kalp kırıcı olsa da Hermione sessiz kalmayı tercih etmişti.
46 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir