Muggleların Fark Etmeyerek Hepimizi Şaşırttığı 9 Büyülü Olay

dursley-potter

Uçuşan süpürgeler, parlayan ışıklar, havanın aniden soğuması ve aniden belirip kaybolan cüppeli insanlar. Bazen Muggleların büyücülük dünyasından nasıl bu kadar habersiz olduğuna inanmak çok zor oluyor – işte büyülü olmayan topluluğun en unutkanilgisiz olduğu zamanlardan birkaçı…

1. Yılanın Esrarengiz Bir Şekilde Kaçmayı Başardığı Gün

Bir sürüngen evindeki cam ne sıklıkla öylece kayboluverir? Dursleyler ne olduğunu tamamen bilmesine rağmen ağızlarını açmadılar. Dürüst olalım, bu gizemli olayın sadece tek bir açıklaması vardı.

Harry Potter - Hayvanat Bahçesi

2. Sıradışı Hayvan Aktiviteleri Sürerken

Telaşlı gece kuşlarının tek bir eve yoğunlaşması? Yumurtalardan ve süt kutularından gelen mektuplar? Bu ya tüm şakaları sonlandırmak için yapılan bir şaka, ya da büyünün ayak izi.

3. Ve Şu Uçan Araba…

Birkaç kartal gözlü Muggle gizemli bir Ford Anglia’nın etrafta uçtuğunu gördü, daha fazlasının da görmesi gerekirken. Özellikle görünmezlik aygıtı çalışmayı durdurduğunda Londra’nın üzerinde yüzdüğünü düşünürsek.

4. Biri Hızır Otobüsü Gördü mü?

Bu üç katlı, şiddetli bir şekilde mor olan otobüs ülkenin etrafında güçlü patlamalarla fütursuzca savrulurken gizli kalmayı başarıyor. Hızır Otobüsü bir cadı ya da büyücü elindeki asayı sallayıp durana kadar gözükür ve kaybolur. Stan Shunpike’e göre:

Mugglelar düzgünce dinlemez, ha? Düzgünce bakmazlar da. Asla bir şey fark etmezler, asla.

5. Kimsenin Göremediği Ev

Grimmauld Meydanı 12 Numara’nın büyüler yardımıyla iyice korunduğunu ve sakinlerini Kara Büyücülerden koruduğunu kabullendik. Fakat hadi ama, komşular! Bayan Black’in haykırışlarını hiç mi duymadınız ya da gizemli cüppeli insanların dışarıda aniden belirdiğini ya da kaybolduğunu da mı fark etmediniz?

Grimmauld Meydanı

6. Büyücü Hastanesine Yapılan Onca Ziyaretlere Ne Demeli?

Sihir Bakanlığı gibi yerin altına iyice gömülmenin aksine, St Mungo’s Hastanesi, Londra’daki kullanılmayan bir dükkan aracılığıyla ulaşımını sağlar. Asla açılmaması hakkında şikayetler olsa da, Muggleların gruplarca insanın mankenlerle konuşmasını ve sevdiklerini ziyaret etmek için düz camdan tırmanmasını fark etmemiş görünüyor. Gözlerinizi kullanın, mugglelar.

St Mungos FC

7. Hogwarts’tan Sihir Bakanlığı’na Uzanan Devasa Kurtarma Operasyonu

Altı tane ergen, ülkeyi boydan boya Testral üzerinde uçarken Muggleların jetonunun geç düşmesini garip karşılayabilirsiniz. Testralleri sadece ölüme tanık olanların gördüğünü düşünecek olursak, Londra’da gezinen, havada öylece uçan insanları görenler için kafasını kaldırdığında gördüğü manzarayı daha da garip kılıyor.

8. Privet Drive’dan Son Yolculuk

Hepsinden önce, kendi halindeki Privet Drive sakinlerinin garip ve muhteşem şeyleri altı yıl boyunca görmemeleri nasıl mümkün? Fakat 13 kişinin – bazılarının şu evdeki çocuğa tıpatıp benzemesi ve birinin yarı dev olması – bahçeyi uçuşan şeylerle, sepetli bir motosiklet dahil, terk etmesinin dikkat çekeceğini düşünebilirsiniz. Ve bu bile değilse, havadaki alev patlamaları ve sayısız yeşil kırmızı ışığı içeren savaşı birkaç göz çekecektir. Havai fişekler belki…?

Yedi Harry FC

9. Ve Şu Tottenham Court Yolu’ndaki Ani Ulaşım

Hermione’nin, Ölüm Yiyenler Bill ve Fleur’un düğününü basınca Cisimlenmek için neden bu kadar yoğun bir yolu seçtiğine dair herhangi bir fikri yoktu fakat Muggle dünyasında bulunma ihtimallerinin daha az olacağını düşünmüştü. En azından bir konuda haklıydı: Mugglelar hiçbir şeyi fark etmedi. Yönünü şaşırmış ve korkmuş görünümlü üç ergenin aniden belirmesi herhangi bir Muggle’ın dikkatini çekecek kadar yeterli olmalıydı.

Siz ne dersiniz, Muggleların fark etmediği birçok olay var. Onları bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
6 Yorum