Mutlaka Tanımanız Gereken Ünlü Ravenclaw’lular

ravenclaw

Pottermore mutlaka tanımanız gereken ünlü Ravenclaw‘lulardan bahsetti!

Sınır tanımayan bir zeka,
En büyük hediyedir insana
Bina mottosu

Rowena Ravenclaw

Vadiden gelen Ravenclaw Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulunun, inanılmaz dehası ve yaratıcılığı ile bilinen dört kurucusundan biridir. Ravenclaw taşıyana bilgelik bahşeden çok güzel bir diademin sahibiydi. Ama onun yaşamı süresinde kayboldu.

Luna Lovegood

Vıdıvıdı Vızcız ve Buruşuk-Boynuzlu Hırgür’e sonsuz inanç besleyen bu gizemli Ravenclaw, bir insanın dileyebileceği en iyi dosttur. Binasının gurur duyacağı bir özelliğe, sınırların ötesinde düşünebilme yeteneğine sahiptir.

Garrick Ollivander

Olağanüstü yetenekli bir Ravenclaw büyücüsü olan Ollivander, dünyanın gördüğü en iyi asa zanaatkârıdır. Başarısı doğru asa odununu doğru çekirdekle birleştirip asaya ideal sahibini bulmakta yardımcı olmasında yatar.

Garrick Ollivander

Filius Flitwick

Ravenclaw binası başı ve Hogwarts Tılsım hocası Filius Flitwick, Hogwarts öğrencilerine büyülerini doğru telaffuz etmeyi öğretti -Hermione gibi. Tılsımdaki başarısının yanısıra Flitwick gençliğinde bir düello şampiyonuydu.

Millicent Bagnold

Voldemort, Harry’yi öldürmeye çalışıp başaramadığında Bagnold, Cornelius Fudge’dan önceki sihir bakanı olarak görevdeydi. Harry’nin hayatta kalması sonrası kutlamalara izin vererek Uluslararası Büyücüler Federasyonu’yla Uluslararası Gizlilik Anlaşması bağlamında sorunlar yaşamıştır. Cevabı ünlü olmuştur: “Parti yapma hakkımızın devredilemezliğini savunuyorum.

Gilderoy Lockhart

Binasının söyleyeceği en parlak isim olmasa da Gilderoy Lockhart, ortalama üstü bir zekaya sahipti ve büyücülük dünyasında baş döndüren bir şöhrete kavuşmuştu. Ama temelsiz ve nafile sallamaları sayesinde Lockhart’ın başarısı öğrencilerine nasıl davranılmaması gerektiğini öğretmek oldu.

LockhartAtHisFlourishAndBlotts

Ignatia Wildsmith

Uçuç tozunu keşfeden ünlü on üçüncü yüzyıl büyücüsü. Karışım yüzlerce yıldır dikkatlice saklanan bir sır.

Bina Hayaleti: Gri Leydi

Ravenclaw kule hayaleti Gri Leydi olarak anılan güzel ama kibirli, saçları beline kadar uzanan, pelerinli bir kadındır. Pek konuşmayan Gri Leydi’nin kimliği kefeni içinde sırra karışmıştır…

NearlyHeadlessNick_PM_B2C8M1_NearlyHeadlessNickAndGuestsDancingAtDeathdayParty_Moment

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
7 Yorum