Önyargılarınızı Yıkacak 6 Slytherin’li

Severus-snape-ates-kadehi

Slytherin taraftarlarını buraya alalım çünkü bu yazımızda ne kadar haklı olduğunuzu kanıtlayacağız!

Belki tipik bir Slytherin öğrencisisiniz belki de Slytherin’e karşı sempatiniz var. Sevginizin nedenini bilemiyoruz ama biri size Slytherin karşıtı bir şey söylediğinde ona nasıl cevap vereceğinizi biliyoruz. Her ne kadar Hadrid, Harry’e,  “Sapıtan cadılar, büyücüler içinde Slytherin’de bulunmamış tek kimse yok.” diyerek daha serinin en başında önyargı oluşturmuş olsa da Slytherin’e seçilip büyücülük dünyasını aydınlatan mükemmel büyücü ve cadılar da mevcut. Bunlardan birkaçına hep birlikte bakalım!

1. Regulus Black

Aklımıza R.A.B olarak kazınan Regulus Arcturus Black, Sirius Back’in kardeşi. Sirius’un hakkında ne pozitif ne de negatif düşünceleri olsa da aslında büyük bir cesaret göstererek öldü. Voldemort’a karşı çıkarak hortkuluklardan birini bulunduğu yerden çıkartmış, yerine sahtesini koymuş ancak yok edememişti. Bu uğurda ölen Regulus, yetenekli bir büyücüydü. Hayatın boyunca düşmanlık duyduğun Voldemort’a karşı çıkmak büyük cesaret gerektirir ama eğer karşı çıktığınız sizin lordunuz ise bu daha da cesaret gerektirir. Regulus’u bu cesur davranışı nedeniyle saygıyla anıyoruz.

harry-potter-goblet-of-fire-movie-severus

2. Severus Snape

“- Bunca zaman sonra, öyle mi?
– Her zaman.”

Snape ilk bakışta tipik bir Slytherin’liye benziyordu. Asık suratı ile çok sevilen bir karakter değildi ancak Snape’in bu sözleri serinin en çarpıcı cümlelerinden biri haline geldi. Bu cümleler Slytherin binasındakilerin de sadık, cesaretli ve fedakâr olabileceğinin göstergesiydi. Son nefesine kadar Lily’i sevdi ve onun gözlerine bakarak öldü. Tüm bunların dışında iyi bir büyücüydü. İksir ve zihin kontrolü konusunda çok yetenekliydi.

3. Merlin

Kim Merlin ile aynı binada olmak istemez ki? En ünlü ve saygın büyücülerden biri olan Merlin de bu binadaydı ve sadece bu bile binaya saygınlık getirmeye yeter de artar bile. Şaşırmamak lazım. Nihayetinde Slytherin’lilerin bir özelliği de azimli olmaları.

horace

4. Horace Slughorn

Tom Riddle’a hortkuluklardan bahseden Slughorn ilk başta pek sevimli görünmemişti. Ünlü ailelerin çocuklarına özel muamele yapan ve başarılı öğrencileri koleksiyonuna katmaya çalışan iksir hocası, Aragog’un cenazesinde Hagrid’i teselli ederek kalbimizi kazanmaya başlamış olsa da bu hareketinin arkasında da değerli bir zehri almak vardı tabi ki. Tüm bu davranışları Slytherin’in kötü imajını desteklerken Hogwarts Savaşı‘nda Voldemort’a karşı savaşarak her Slytherin’liye bir ölüm yiyen olarak bakmamamız gerektiğini kanıtlamış oldu.

5. Andromeda Tonks

Nymphadora Tonks’un annesi ve Sirius’un en sevdiği kuzeni, ailesine karşı çıkarak Muggle doğumlu olan Ted Tonks ile evlendi. Kardeşlerinin Bellatrix Lestrange ve Narcissa Malfoy olduğunu düşündüğümüz de bu, pek de kolay olmamış olsa gerek.

slytherin-asasi

6. Isolt Sayre

Isolt Sayre, Hogwarts’ta okumadı ama Salazar Slytherin’in soyundan olması yeşil cübbeyi giymek için yeterli bir sebepti. Her ne kadar Slytherin kanından gelse de küçüklük hayali Rawenclaw’a katılmaktı. Kuzey Amerika’da Ilvermorny Cadılık ve büyücülük Okulu‘nu kuran Sayre, atalarının aksine saf kan aşığı bir insan değildi. Muggle ya da Muggle doğumlu büyücüleri küçük görmedi aksine onlardan biri ile evlenerek Slytherin’in saf kan zincirini bozmuş oldu.

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
18 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir