Süpürgeleri Uçmak Dışında Kullanabileceğiniz 5 Yöntem

neville supurge

Harry Potter filmlerinde en çok özendiğimiz sahneler arasında hiç şüphesiz süpürgelerin üstünde saçları uçuşarak havada süzüldükleri dakikalar vardır. Hepimiz kendimizi o süpürgelerin üstünde bir kez olsun hayal etmişizdir. Ama atladığımız bir nokta var ki süpürgeler hayatımızı daha pek çok konuda kolaylaştırıyor.  Nasıl mı? Hep birlikte görelim.

Eğer bir Nimbus almayı düşünüyorsanız, paranızın karşılığını gerçekten alacağınızdan emin olmak isteyebilirsiniz.

Ellerimizin arasına uçan bir süpürge alma imkanımız olsaydı hepimizin ilk yapacağı şey kesinlikle çılgınca kahkahalar atarak etrafta uçmak olurdu.

Ne yazık ki, her yere uçarak gitmek her zaman için çok da akılcı olmayabilir. Bazı durumlarda Uluslararası Gizlilik Kanunu‘nu ihlal etmemek adına temkinli davranmamız gerekebilir, belki hava yağmurludur ya da sadece o an içinizden uçmak gelmiyordur. İki türlü de, süpürgeniz toz toplamak zorunda değil, değil mi ama! (Anladınız mı hani süpürgeler genellikle tozları süpürm… Ah unutun gitsin). Eğer birazcık uyanıksanız süpürgelerin kullanışlı olabileceği yığınla seçenek bulabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi Kurutabilirsiniz

Küçük bir dairede oturuyorsanız, bir de çamaşır askısına ayıracak alanınız olmayabilir zaten uçabilen bir süpürgeniz varsa buna gerek de yok. Bu metot, özellikle yatak kılıfı gibi garip şeyleri kuruturken işinize yarayacak, sonuçta geleneksel yöntemleri kullanacak olursanız hiçbir zaman istediğiniz yüksekliği bulamayacaksınız. Evinizde bir bahçeye sahip olacak kadar şanslıysanız, süpürgenizi sulama alanınız için kolay taşınır bir alet olarak da kullanabilirsiniz. Tamburlu bir makineye sahip olan herkes için süpürgeler döndürmeyi kolaylaştırarak kıyafetlerinizin daha kolay kurumasına yardımcı olacaktır. Ancak uyarmalıyız ki süpürgenin çok hızlanıp havlularınızı komşunuzun çitinden bahçesine fırlatma ihtimali de var, yine de bizce denemeye değer. Sizce?

WB F2 SlytherinAndGryffindorQuidditchTeams 00408554
Harry Potter ve Sırlar Odası

Evcil Hayvanınızı Bir Süreliğine De Olsa Oyalayabilirsiniz

Kediler, eskiden beri büyücüler ve cadıların en yakın arkadaşlarındandır, ama siz de kabul edersiniz ki hiç de uygun olmayan zamanlarda ilgi bekleyebiliyorlar (kim Aritmansi ödevini yetiştirmeye çalışırken tüy kalemine saldırmaya kalkışan kedisi tarafından durdurulmamıştır ki?). İşte tam da bu noktada süpürgeler, evcil hayvanınızın eğlence anlayışına uygun pratik çözümler öneriyor. Süpürgenizin ucuna bağlayacağınız bir oyuncak, tüy ya da herhangi bir bağcık sayesinde süpürgeyi evin içinde uçurarak kedinizi uykusu gelene ya da karnı acıkana kadar oyalayabilirsiniz, ki bu çok da uzun sürmeyecektir.

Süpürgeler aynı zamanda köpeğiniz için de uyarlanabilir. Tasmasını kolaylıkla süpürgeye bağlayabilirsiniz, böylelikle fazlaca hevesli olan köpeğinizin peşinden koşturmak zorunda kalmayabilirsiniz. Tüm işi süpürge sizin için yaparken siz sakin bir yürüyüşün tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle de köpeğiniz dev gibiyse ya da normalden fazla başı varsa süpürgeler çok daha yararlı olacaktır.

Alışveriş Poşetlerinizi Süpürgeyle Taşıyabilirsiniz

Durum 1: Alışveriş poşetleri ağırdır ve ellerinizi keserler ki bu acı vericidir – özellikle de alışverişiniz Canavar Kitap: Canavarlar gibi kötü davranışlarda bulunan eşyaları da kapsıyorsa. Durum 2:  Süpürgeler en az iki yetişkinin ağırlığını taşıyabilir. Hatta ihtiyaç halinde bu sayı üçe bile çıkabilir, özellikle de eski moda ezeli bir düşmanı söndürülemez bir yangından kurtarmaya çalışıyorsanız… Hatırlarsanız Ron ve Hermione Hogwarts Savaşı esnasında bunu keşfetmişlerdi. Bu yüzden bir süpürge sizin için ağır alışveriş poşetlerinizi taşımak konusunda ideal bir gereçtir, siz uçmak istemiyor olsanız bile.

atesoku

Sezonluk Dekorasyonunuzu Yapabilirsiniz

Birkaç küçük düzenlemeyle( muhtemelen önceden Witch Weekly gibi girişken büyücülük yayınlarında önerilen), bir süpürge evinizi dekore etmenize yardımcı olabilir. Örneğin süpürgenizin üzerine örteceğiniz bir çarşaf istediğiniz ürkütücü görünümü yakalamanızı sağlayacaktır, cadılar bayramı için hareket eden bir hayalet, tabii tüm bunları bir mankenle yapmak istemezseniz. Noel’de ağacınızı süslerken ulaşılması zor yerler için süpürgeler oldukça işinize yarayacaktır,  sürekli düşüp duran parlak tel tel süsleri bilirsiniz işte tam da bu tarz süslemeleri tutturmak için idealdir.

Temizlik

Sihirli ya da değil, teknik olarak o hala bir süpürge ve zaman zaman çok garip yerlerde örümcek ağları oluşabiliyor. Büyük ihtimalle, son model Nimbus’unuzu bu iş için kullanmak istemeyeceksiniz ama düşünün ki anneniz aşağıdan yemeğe gelmeden odanı temizlemek zorundasın diye bağırıyor ve gelip kontrol edeceğinden eminsiniz ve eğer yapmadıysanız puding yok… Evet, kabul edelim ki öfkeden çıldırırdınız. Eğer tembel biriyseniz, süpürge işin büyük bir bölümünü sizin adınıza halledecektir üstelik sihirli dağınıklıklarınızı ulaşabileceğiniz uzaklıkta tutmak ne harika olurdu, değil mi. Ayrıca yatağınızın altında canavar var mı diye kontrol etmek için de kullanışlı bir yöntemdir,  orada olmaması gereken herhangi bir canavar, her neyse. Artık varlığına alıştığınız birkaç Puffskein olabilir.

* * *

Peki sizin aklınıza süpürgeleri daha yaratıcı bir şekilde kullanabileceğimiz başka yöntemler geliyor mu? Bizimle paylaşmayı unutmayın.

Etiketler:
2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir