Alnwick Şatosu’nda Gerçek Bir Hogwarts Deneyimine Hazır mısınız?

alnwick şatosu hogwarts

Bu sene dünyanın dört bir yanında Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın yayımlanışının yirminci yıl dönümü kutlanıyor. Bunlardan biriyse sizlere Potter ruhunu dibine kadar yaşamanızı sağlayacak olan Alnwick Şatosu’nda gerçekleşiyor!

İngiltere’de bulunan Alnwick Şatosu, gerçek bir Hogwarts gibi. Zaten ilk iki Harry Potter filminin okul sahnelerinin büyük kısmı bu şatoda çekilmişti. Şatonun duvarlarından tutun da avlusuna kadar, her Potter hayranı o ikonik araziyi ve mimariyi hatırlayacaktır. Şato düzenli olarak turistlerin ziyaretine açıkken şimdi de bu yaz hayranların gidip kitabın yıl dönümünü kutlayabileceği özel bir Harry Potter Büyücü Hafta Sonu etkinliğine de ev sahipliği yapıyor.

Sihir numaraları, kalabalığın arasına karışan kostümlü karakterler, baykuşlar ile Harry ve arkadaşlarının ilk uçuş eğitimi aldıkları avluda verilen “süpürge uçuş eğitimi” gibi birçok özel aktivite de etkinlikte yer alıyor. Genç ziyaretçilerin tam bir Hogwarts deneyimi yaşaması için cadı ve büyücü gibi giyinmeleri de ayrıca teşvik ediliyor.

alnwick şatosu

Hafta sonu boyunca kostümlü rehberler tarafından şatonun dışında turlar da yapılacak. Ziyaretçiler, sahnelerin çekildiği yerleri gezebilecek, film çekimleriyle ilgili bilgiler alabilecekler. Şato’nun etrafında çekilebilecek muhteşem fotoğrafların yanında Ford Anglia’nın bir replikası da ziyaretçilerin onunla fotoğraf çekebilmesi için orada bekliyor olacak. Ford Anglia’yı hatırlarsınız, Harry ve Ron’un ikinci senelerinin başında Hogwarts’ın bahçesine daldıkları uçan arabaydı.

Tur ve uçuş dersleri de bilet ücretine dahilmiş. O zaman yapılacak tek şey süpürgelerimizi almak ve muhteşem bir hafta sonu için Alnwick Şatosu’na gitmek! En azından gidebilenler öyle yapabilir… Siz ne düşünüyorsunuz, orada olmayı istemez miydiniz?

Alnwick Satosu Potter

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir