Beauty and the Beast’in İllüstrasyonları Potter’dan Tanıdığımız MinaLima’ya Emanet!

Emma Watson‘ın Beauty and the Beast filminde Belle‘i canlandıracağını zaten biliyorsunuzdur. Şimdi listeye sevdiğimiz birileri daha eklendi: MinaLima. Potter serisindeki görsel tasarımlarına hayran olduğumuz ikili şimdi de ‘The Beauty and the Beast‘ kitabını görselleştirmiş! Kitap daha önce Fantastik Canavarlar filmine ait enfes bir çizim kitabını da satan Harper Design‘dan satışa sunulmuş durumda!

Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve tarafından 1740’larda yazılan Güzel ve Çirkin kitabı günümüzde herkes tarafından bilinen bir klasik olmuş durumda. Villeneuve’nin hikayesinin tamamı renkli çizimlerinin yanı sıra MinaLima edisyonu hikayeye etkileyici bir tat katan şöyle bazı özellikler de içeriyor:

  • Belle’in babası tüccar ve ailesinin yaşadığı zengin Fransız şehrinin olduğu katlanabilir bir harita.
  • Çirkin’in büyülü sarayının iç kısımlarını gösteren katlanabilir bir çizim.
  • Çirkin’in sarayında Güzel için hazırlanmış çeşitli eğlenceleri içeren cepler.
  • Belle’in Çirkin’e dönmek için parmağında çevirdiği yüzüğün kadranı.

Mugglenet bizi kıskandırarak kitaba hemen erişmiş. Bize de görsellerini sizlere yetiştirmek kalıyor:

Okuyanların dediğine göre bu görsellerdeki şeyler kitabın içeriğinin çok küçük bir kısmıymış. Hogwarts Kütüphanesi‘nden fırlama gibi duran bu kitaba siz de kütüphanenizde yer açmak isteyebilirsiniz.

The Beauty and the Beast, MinaLima‘nın görselleştirdiği üçüncü klasik. Geçtiğimiz yıllarda The Jungle Book ile Peter Pan‘ı görselleştirmişlerdi. O kitapların da harika göründüğünü söylememiz gerek. Bu kitapları yur tdışında değilseniz Amazon gibi sitelerden sipariş etmeniz mümkün!

Sizce nasıl olmuş? The Beauty and the Beast filmi için heyecanlı mısınız?

⁠⁠⁠Evapsie!
1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir