Bonnie Wright Lanetli Çocuk’un Olası Film Uyarlamasında Ginny’yi Oynamak Hakkında Konuştu!

ginny weasley

Snitchseeker sitesinden masterofmystery adlı kullanıcının derlediği haber bir olasılığın kapılarını açıyor. Yönetmenlik ve bağış işleri tartışılırken, Bonnie WrightHarry Potter ve Lanetli Çocuk bir filme uyarlanırsa Ginny Weasley rolünü oynamaya geri dönüp dönmeyeceği hakkında kısa bir yorum yaptı.

Bonnie Wright: ‘Bir başka Harry Potter filminde Ginny Weasley rolünü oynar mıydım? Asla asla deme.’

Bonnie Wright, Harry Potter filmlerini arkasında bırakmıştı. İnsanların onu ilk olarak yönetmenliğiyle tanımasını, Ginny Weasley halini ise ikinci planda tutmak istediğini söyledi. Bununla birlikte, gelecekteki bir Harry Potter filminde Ginny’yi oynama düşüncesini de silip atmadı: “Her şey bir yana, asla asla deme.” Bonnie, herkesin gözlerinin önünde büyümek hakkında konuştu ve genç yaşta tanınmanın artı ve eksilerinden bahsetti.

‘Harry Potter ile geçirdiğim on yılın hayatımın temellerini oluşturmasına karşı saygılıyım ve bunu anlıyorum. Büyürken bana yeni ufuklar açmıştı.

Bir ergenken ve bu tür şeyleri tecrübe ederken, bu hiç eğlenceli değildi. Yavaş yavaş büyüyorsun ve kendi fotoğraflarını görüp, ‘Aman Allah’ım’ diyorsun. Özellikle her yıl bu kadar değiştiğini fark edince.

İnternette ya da kendi kişisel dünyanda olmandan bağımsız olarak, bu her kadının tecrübe ettiği bir yolculuk – kendi fiziksel bedenini umursamaman gereken bir savaş. Bunun tüm İnternette olması çok güzel bir şey değil, fakat asıl soru kendinle bunun arasına ne kadar mesafe koymak istediğin – gerçekten öğrendiğim şey buydu.

Harry Potter filmlerini çekerken ne kadar şanslı ve memnun olduğumu hissediyordum. Sosyal medya gerçekten yok gibiydi. Bu inanılmaz bir şekilde talihli bir olaydı. Dokuz yaşında Twitter hesabı olan bir kız çocuğu değildim. Buna memnunum.’

ginny weasley

Birkaç kısa film yarattığı yönetmenlik kariyeri hakkında ise şöyle konuştu:

‘Yönetmenlik işime ilk adım attığımda hissettim ki bu benim için kişisel bir yolculuktu. Kendim için yapmam gereken bir şeydi. Tabi ki bunun bir kariyere dönüşmesini – ve daha büyük bir şey olmasını istedim. Fakat uzun bir süre boyunca, mezun olduğumdan beri, bu çok kişisel bir şeydi. Bu yüzden ‘bir şeyler’ olduğunda, kendi yönetmen ekipmanım vardı. Bunu kendim için yapıyordum: bir başkasının fikirleri için değil.

Cinsiyetinizin iş kimliğinizden önce geldiği bir noktaya geldiğimizden emin olmak istiyorum. ‘Kadın yönetmen’ olmamalı – sadece ‘yönetmen’ olmalı. Cinsiyeti, ırkı, zamanı ve dili – bütün bu tarz şeyleri aşabilmeli. Benim hikayelerim, bir kadın bakış açısından geliyor fakat zamanın başlangıcından beri erkekler içinde kadın liderlerin olduğu hikayeler de anlattı.

Film, çok güç verici bir araç. Bunun asıl amacı, benim için, hikaye anlatmanın temel konseptidir. Temellere geri döndüm. Kendi filmlerimi küçük bir grupla yapmak, dünyaya tekrar dönmemi sağlamanın bir yoluydu.’

Dedikodular şimdiden Harry Potter ve Lanetli Çocuk için bir film adaptasyonu gelebileceğini söylüyor. Fakat beş bölümden oluşan Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar film serisi bitene kadar üretime alınmayacağı aşikar – bu da bir on yıl uzakta demek.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Orijinal Ginny’mizi tekrar sinemalarda görebilmek düşüncesi bile heyecan verici. Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın!

bonnie-wright

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir