Doctor Who’nun Yılbaşı Özel Bölümü Harry Potter’lı Olabilir!

doctor who emma watson

Eğer benim gibi sıkı bir Doctor Who izleyicisiyseniz, her yeni yılda yayımlanan Doctor Who Yılbaşı Özel bölümlerinden ve bu bölümlerin ne kadar güzel olabileceğinden haberdarsınızdır. The Leaky Cauldron sitesinde Lainey Ruffner tarafından yazılan bir yazı, belki de bir zamanlar bir Doctor Who Yılbaşı Özel bölümünde Harry Potter ve Doctor Who evreninin iç içe geçebileceğinin ihtimali olduğunu açıklıyor ve devamını da sunuyor. Gelin bu habere birlikte bakalım!

Popüler dizi Doctor Who‘nun 25 Aralık 2017‘de yayınlanacak Yılbaşı Özel bölümü ile ilgili yeni bilgiler, Harry Potter ve Doctor Who sevenler için büyük önem taşıyor olabilir. Bu yıl için gelen ve İlk Doktor olarak konuk oyuncu olacak olan David Bradley‘den (bizim Argus Filch’imiz) sonra bir Harry Potter-Doctor Who birleşmesi yaşanmadı. Bu bilginin ise sıradan bir söylentiden daha fazlası olmasını gerçekten umut ediyoruz.

–Doctor Who 2017 Yılbaşı Özel için spoiler içerir!–

İngiliz haber sitesi The Mirror da anonim bir kaynak tarafından sızdırılan bilgi 2017 Yılbaşı Özel bölümü ile ilgili. Bu bölüm Peter Capaldi’nin 12. doktor olarak son bölümü olacak, aynı zamanda İlk Doktor sahne alacak. Asıl olarak İlk Doktor orijinal dizide William Hartnell tarafından oynanmıştı. Fakat maalesef Hartnell 1975’te vefat etti. Bu yüzden, David Bradley – Argus Filch – daha önceden Hartnell’in yerine geçerek An Adventure in Space and Time filminde de oynamıştı, şimdi İlk Doktor rolünü dolduracak. Bradley, Capaldi’ye 12. doktorun son görevi olarak Gallifrey gezegenini kurtarmasında yardım edecek.

argus filch

Eğer Harry Potter filmlerinden tanıdık olan ve Doctor Who’da da oynamış olan yüzler – David Bradley(Argus Filch), David Tennant(Barty Crouch Jr.) ve John Hurt (Bay Ollivander) ve diğer birçok oyuncu bu iki devasa yapımı bir araya getirmeye yetmemiş olsa da, bir zamanlar tamamen Harry Potter temalı bir Doctor Who özel bölümü planlanmıştı. Russell T Davies, Doctor Who’nun 2009’a dek olan yapımcısı, 2008 için planlanan bu Harry Potter temalı hikayeyi organize etmişti.

Yine başka bir İngiliz gazetesi The Sun, hikayeyi şöyle açıklıyor: J.K. Rowling gizemli bir uzay böceği tarafından ısırılıyor ve bütün yazdığı karakterler gerçek hayatta beliriyor. Rowling, Doktor ile birlik olarak kurgusal kötü karakterleri yenmeye çalışıyor. Bu karakterler de muhtemelen Doktor‘un Voldemort ve Ölüm Yiyenler ile savaşması manasına geliyor. Davies, ilk başta bu planı Rowling’e sunarak bir bölüm yazmasını, Kylie Minogue’un da konuk oyuncu olarak görünmesini istemişti. Fakat Kylie Minogue bunu reddetti (Ç.N: hayallerimi yıktın be Kylie!). Sonrasında Davies şöyle düşündü:

Yeni yılın Yılbaşı Özel bölümünde Kylie kadar ünlü başka bir yıldız bulamayacağımız için, J.K. Rowling’e bir Doctor Who yazma, bir Doctor Who bölümünde oyna diye sorabileceğimi düşündüm!

j k rowling fc

Fakat yine maalesef, zamanın doktoru David Tennant bunun güzel bir fikir olmayacağını düşünmüş (Ç.N: Tennant ne yaptın?!) ve Davies, Tennant’ı mutlu etmek için bu fikri ilerletmemiş. Steven Moffat, dizinin güncel yapımcısı, böyle bir bölümün varlığını doğruladı ve şöyle dedi:

Bölüm sabit disklerin birinde saklı – fakat bunu Russell’a sormalısınız çünkü bu onun zamanındaki bir fikirdi.

David Tennant

Bu bölümün hala kullanılmadığını bilmemize rağmen, hala orada bir yerde duruyor ve hala umut var. Bilinmeyen bir kaynak ise şöyle diyor:

Bu şafağı görüp göremeyeceğimizi kim bilebilir? Fikir bile başlı başına mükemmel. Harry Potter ve Doctor Who gibi iki devasa yapımın bir araya gelmesi inanılmaz olurdu.

Şu noktada, beklemek ve bu fikrin gerçeğe dönüşmesini görebilmeyi umut etmekten başka bir çaremiz yok. Fakat bu yılın Yılbaşı Özel bölümünde David Bradley‘i görmek de çok güzel olacak!

Sizler bu fikir hakkında neler düşünüyorsunuz? Belki Harry Potter hayranları bir araya gelerek Steven Moffat‘a baskı uygulayabiliriz! Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir