Emma Watson, Doctor Who’da mı Oynayacak?

doctor-who-emma-watson

İngiliz yapımı başarılı seriden Steven Moffat‘ın kesin, Peter Capaldi‘ninse olası erken ayrılışıyla birlikte Doctor Who fanları üzüntüden ve sevinçten ağlayanlar olarak ikiye ayrıldı. Doctor Who’yu gelecek günlerde ufak bir spin-off dizisi ve özel bölümler haricinde 2017’ye kadar göremeyeceğiz. Ancak gördüğümüz zamanlarda da yeni bir senarist ve yeni bir Doktor tanıyacağız. Seriyi 2017’ye kadar göremeyecek olmamız dedikodu çarkını bir hayli döndürüyor. Bunların arasında bir Harry Potter oyuncusunun başrol alacağı da var!

Yeni baş yazar Chris Chibnall ile birlikte son zamanların popüler sorusu tekrar can buldu: Kadın bir Doktor olacak mı? 1963’ten beri yayınlanan seride daima başrol erkeklerin, kendisine uzun süreli eşlik eden yardımcı karakterler de kadın olmuştu. İstisnalar oldu elbette. Doktor’un kadın olma ihtimali ile birlikte yoldaşının da erkek olma ihtimali doğuyor. Fanlar arasında eğer kadın olursa oynayabilecek sadece iki kişinin olduğu söyleniyor: Emma Watson ve Maisie Williams.

Game of Thrones‘tan tanıdığımız Maisie Williams’ı (Arya Stark) son sezonda Ashildr/Me rolünde konuk oyuncu olarak görmüştük. Spoiler vermemek adına bu konuya girmeyeceğiz ancak son bölümü izleyenler neden bu karakterin tahminler arasında gösterildiğini anlayacaktır. Ancak bize kalırsa bu tahmin oldukça kötü.

Emma Watson karakterinin Doktor olacağı hakkında ise ciddi bir teori yok, ondan ziyade olmasının istenmesi durumu var. Hayranlar Harry Potter’daki Hermione karakteri ile Doctor Who karakterini karşılaştırıyor. Ancak bu da çok zayıf kalıyor. Yine de Doktor’un karakteri ve acayipliği Hermione’den çok daha farklı olsa da Emma Watson bu rol için oldukça iyi bir aktris. Elbette rol ona sunulsa bile hemen kabul edeceğini düşünülemez.

Ekranda cinsiyetlerin değiştirilmesi televizyonda olduğu kadar bu endüstrinin tamamında ilgi çekici bir tartışma konusu yaratıyor. Sizler ne düşünüyorsunuz? Kadın bir Doktor, üstelik Emma Watson ihtimali çok heyecan verici değil mi?

⁠⁠⁠Evapsie!
3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir