Fantastik Canavarlar’ın Sonraki Filmlerinde Dumbledore’u Canlandıracak Aktör Açıklandı!

jude law albus dumbledore

Fantastik Canavarlar’ın ikinci ve sonraki filminde Albus Dumbledore’u kimin oynayacağı herkes için büyük bir merak konusuydu. Pottermore ise bu merakımızı giderecek haberi nihayet verdi: Jude Law!

İki adet Oscar Ödülü adaylığı bulunan aktör, Hogwarts Müdürü olmadan çok önceki, genç Albus Dumbledore karakterine hayat verecek.

Hikayeye göre Dumbledore henüz bir Biçim Değiştirme öğretmeni ve Gellert Grindelwald ile aynı çağda yaşamış biri. İlk filmde Dumbledore’un adının geçtiğini duymuş ve hatta heyecandan gökkuşağı kusmuştuk. Newt’un sihirli bir yaratıkla yaptığı kaza sonucu Hogwarts’tan kovulduğunu ve ona destek veren tek kişinin Dumbledore olduğunu anlattığı kısımda Graves de sinsi sinsi Dumbledore hakkında bilgi edinmeye çalışıyordu.

Yönetmen David Yates ise bu konu hakkında şöyle konuştu:

“Jude Law, yaptığı işlere büyük hayranlık duyduğum çok yetenekli bir aktör ve nihayet fırsatını bulduğum için onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum. J.K. Rowling’in de hayatının en değişik dönemlerini ifşa ettiği Dumbledore’un, beklenmedik her yönünü başarıyla yansıtacağını biliyorum.”

Law kariyeri boyunca Harry Potter’a o kadar da uzak değildi aslında. Helen McCrory (Narcissa Malfoy), Frances De La Tour (Madame Maxime), Richard Griffiths (Vernon Dursley) ve Ralph Fiennes (Voldemort) gibi isimlerle beraber çalışmışlığı var, hatta ve hatta Dr. Parnassus adlı filmde Johnny Depp ve Colin Farrell ile birlikte boy göstermişti.

Fantastik Canavarlar’ın bir sonraki filmi 16 Kasım 2018’de sinemalarda olacak!

jude law

Vay be… Kim derdi ki? Güzel seçim olmuş ama, biz şimdiden Dumbledore rolündeki Jude Law’ı kafamızda canlandırmaya başladık bile. Siz bu seçimle ilgili ne düşünüyorsunuz peki? Memnun mu oldunuz yoksa “ne alaka?” mı dediniz?

Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz!

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir