Fantastik Canavarlar’ın Yeni Filminde Hogwarts’a Geri Dönüyoruz!

newt scamander fc up

Harry Potter evreninde geçen Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filminden yeni ve heyecan verici haberler var!

Canavarlar başlangıçta sadece Albus Dumbledore aracılığıyla Potter serisine bağlanacak gibi görünüyordu. Ancak yeni oyuncu çağrısı sayesinde iki öykü de aynı yeri paylaşacak gibi görünüyor -çünkü 1900’lü yılların başındaki Hogwarts flashback sahnelerinde olsa dahi bizlerle olacak!

Pottermore‘a göre, genç aktörlerin Newt Scamander, Leta Lestrange, Gellert Grindelwald ve Albus Dumbledore‘un genç versiyonlarını oynaması için bir çağrı yapıldı.

“Newt, Leta ve Sebastian adlı başka bir karakterin genç versiyonlarını oynayacak 13 ila 16 yaşları arasındaki üç aktör için açık seçme çağrısı yapıldı.” diye yazıyor Pottermore. “Ayrıca 16-18 yaşları arasında, Gellert Grindelwald ve Albus Dumbledore’un gençliklerini canlandıracak oyuncular da arıyorlar.”

Zoe Kravitz tarafından oynanan Leta Lestrange, kısa bir an için Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’da bir fotoğrafta göründü. Newt ve Leta’nın gençlik dönemlerinde yakın olduklarını biliyoruz, ancak gizemli bir kavga yaşamışlar ve bu Newt’in fotoğrafa üzüntüyle bakmasına sebep oluyor. Newt’in yeni arkadaşı Queenie Goldstein, insanların amaçlarını ve duygularını okuyabiliyor, Leta’nın bu ilişkide bir “alıcı” olduğunu ve Newt’in bir “verici”ye ihtiyacı olduğunu fark ediyor.

eddie redmayne as newt scamander in fantastic beasts and where to find them

Leta Lestrange elbette Rodolphus Lestrange‘in atası olduğundan Hogwarts günlerinde onun bir Slytherin olduğunu varsayıyoruz. Newt ise bir Hufflepuff’dı ve on beş ya da on altı yaşındayken Leta’nın işlediği bir suçu üzerine alarak okuldan atıldı. Yapılan seçme çağrısındaki oyuncuların yaşlarına bakarsak, Fantastik Canavarlar serisinin bu olayı ekranlara getirmek niyetinde olduğu da rahatlıkla söylenebilir!

Genç bir Dumbledore ve Grindelwald arayışı, Dumbledore’un başka bir genç adamı ekranda öpebileceği anlamını taşıması da gayet olası. Ayrıca Dumbledore’un kız kardeşi Ariana’nın trajik ölümüyle sonuçlanan olaylar da muhtemelen gelecek filmlerde karşımıza çıkacak. Jude Law, zaten genç Dumbledore’un bir versiyonunu oynadığı için bu, Fantastik Canavarlar serisinin önemli sayıda flashback’e sahip olacağı anlamına da geliyor.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın ikinci bölümü 16 Kasım 2018 tarihinde vizyonda olacak. Hogwarts’ı yeniden görmek, sizce de harika olmayacak mı?

newt 2 hr top

8 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir