Hogwarts’ın Yeni Bina Armalarına Merhaba Deyin!

hogwarts-yeni-armalar-ust

Ön gösterimi geçtiğimiz gün yapılan ve bugün de ikinci bölümü oynanacak olan Harry Potter ve Lanetli Çocuk Bölüm 1 tiyatro oyunu sonrası edindiğimiz bilgileri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. LeakyCauldron sitesinin de aktardığı gibi Lanetli Çocuk‘ta Hogwarts‘ın bina armaları yeni bir tasarımla sunuldu!

Bu hafta başında, tam da Lanetli Çocuk ön gösterimi perdelerini aralarken Pottermore, Rose Weasley’nin büyük salonda seçmen şapka huzurundaki seremonide görüldüğü bir görsel paylaşmıştı.

CkXlItJWsAIdwzG

Bu görselde dikkatimizi yeni bina armaları çekti! Pottermore bugün attığı Tweet ile armaların daha açık bir resmini konsept tasarımı olarak yayınladı.

hogwarts-yeni-armalar

Her binanın armasında, artık “Harry Potter fontu” olarak tanınan yazı tipi yerine, o binayı temsil eden maskot bina isminin ilk harfine bezenmiş görülmekte. Daha önce de belirtildiği üzere tiyatro oyunu filmlerin değil kitapların bir devamı niteliğinde (film içeriği kitaplardan farklı). Bundan ötürü de, oyunda yer alan armaların filmlerde yer alanlardan farklı fakat kitaplarda anlatıldığı gibi olması muhtemel.

Başka bir nokta ise, armaların resmi bina renklerini temsil etmiyor oluşu; yani hem film hem de kitap ekseninden sapıldıysa artık binaların renkleri farklı olabilir. Kitap ve filmlerin farklı eksenlerde olması ile hayranların fark ettiği nokta Ravenclaw’ın renklerinin ikisinde de farklı oluşuydu. Kitaplara göre Ravenclaw mavi ve tunç renklerinde iken filmde bu, mavi ile gümüş olarak görüldü. Filmlerde diğer binaların renklerinin gölgeleri de kitapta bahsedildiği gibi değil. Eğer bu yeni armalar yeni renkleri temsil edecekse, Gryffindor ve Slytherin renkleri hem kitap hem de film eksenine sadık kalacak tek binalar olacak.

6 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir