Jamie Parker, Lanetli Çocuk’ta Harry Potter’ı Oynamanın Nasıl Olduğunu Anlattı

jamie-parker-pottermore-fc

Harry Potter ve Lanetli Çocuk ekibinde olmak ayrı bir şey ancak bizzat Harry Potter’ı oynamak bambaşka bir şey. Jamie Parker, Harry’yi oynamaktan bahsetti!

Tarih Öğrencileri (History Boys) ve V. Henry dâhil olmak üzere on yıldır büyük prodüksiyonlarda yer alan Jamie Parker tiyatroya kesinlikle yabancı bir isim değil. Ancak Parker bugünlerde belki de en büyük rolünü oynuyor: Bizzat Harry Potter’ın kendisini.

Oyunun geçen haftaki galasıyla ve bu hafta 250,000 biletin daha satışa sürülmesiyle birlikte Jamie, Pottermore ile izleyicilerin reaksiyonlarından tüm zamanların en büyük hayali karakteri Harry Potter’ı canlandırmanın heyecanına kadar çeşitli konularda sohbet etti.

Bir yetişkin olarak Harry’yi canlandıran Jaime şöyle konuştu:

“Bana göre, yaklaşık 40 yaşına gelmiş olmak ile 11 yaşından 17 yaşına kadar yaşadıklarının derin etkilerini hesaba katıp bunların, bir baba olarak aldığı kararlara ve kararları alış tarzına ettiği tesiri gösterebilmek çok ilginçti. Ve, evet işte oyun bana tam bu noktada çekici geliyor.”

lanetli-cocuk-harry-ve-ginny

Çok tanındık ve ünlü bir büyücüyü oynamak yeterince büyülü değilmiş gibi Jamie bir de seyircinin Lanetli Çocuk’a gösterdiği ilgi karşısında büyülenmiş.

“Daha önce hiç seyircilerin nefes nefese kaldığını işittiğim bir oyunda oynamadım.”

“Seyirci burada olmak, anlatılması çok fazla istenen bu hikâyede neler olduğunu öğrenmek istiyor. Yani, onlar en başından beri bizim yelkenlimize rüzgâr oldular hep ve bu çok değerli.”

Jamie’nin Lanetli Çocuk hakkındaki düşüncelerinin tamamını, hemen aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir