Yeni Gelecek Kitaplara İlk Bakış!

2017 yeni kitaplar

Geçtiğimiz gün haberini yaptığımız üzere ilk kitabın yayınlanmasının 20. yılında Harry Potter evrenine ait iki kitap daha geliyor! Hadi gelin bu iki kitaba ait yayınlamış kapak ve diğer detaylara göz atalım.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın yayınlanmasının 20. yılı şerefine, kitapların yayıncısı Bloomsbury yayınevi, İngiltere Kütüphanesi için açılan sergide bu sonbahar içerisinde yayınlanacak iki kitabın kapağını serinin sevenleri ile buluşturdu. Aşağıda Harry Potter: Sihir Tarihine Yolculuk kitabının görselini bulabilirsiniz.

hp british library

Harry Potter: Sihir Tarihi kitabının İngiltere’de 20 Ekim 2017’de yayınlanması beklenirken, İngiltere’nin köklü yayınevlerinden Bloomsbury ile İngiltere’nin en iyi yazarlarından biri olan Rowling’i tekrar bir araya getiriyor. Kitap okuyucularına, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulundaki çalışmaları inceleme şansı verirken, serinin sevenlerini bir kez daha İksir ve Sihirli Yaratıkların Bakımı konularının içine çekiyor.

Kitaptaki bölümlerde, el yazmalarından eskizlere, illüstrasyonlardan dünyanın değişik kütüphanelerinden toplanmış ilgili eserlere kadar eşsiz hazineler bulunuyor.  Ayrıca Steve Backshall, the Reverend Richard Coles, Owen Davies, Julia Eccleshare, Roger Highfield, Steve Kloves, Lucy Mangan, Anna Pavord ve Tim Peake gibi uzman yazar ve kültür yorumcularından oluşan bir kadro da neredeyse her bir konu başlığı için makaleler kaleme almış durumda.

Okuyucuları başka sürprizler de bekliyor; Rowling’in sihirli icatlarının ve tarihi açıklamalarının yanı sıra; antik büyü kitapları, Yaşam İksiri’nın sırrını açıklayan parşömenler, ejder kanı şişeleri, at-adamlar ve gerçek bir cadı süpürgesi çizimleri de sevenlerin karşısına çıkacaklar arasında.

Daha önce dünya üzerinde çeşitli yerlerde açılan sergileri kaçıran Harry Potter hayranları için yayınlanacak olan kitap gerçekten muazzam bir hediye olacak gibi.

hp british library 2

Harry Potter: Sihir Tarihine Yolculuk kitabı, simyadan tek boynuzlu atlara, antik sihir tarihinden Harry’nin Hogwarts zamanlarına kadar uzanan bir zaman ve yelpaze sunarken, Rowling’in taslakları ve çizimlerini de içeriyor. Kitapta daha önceden İngiltere Kütüphanesinde yer alan Jim Kay tarafından yaratılan sihirli ve harika tasarımları bulmak da mümkün.

Kitapta Hogwarts müfredatını bulmak da mümkün; Bitkibilim, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, Astronomi ve daha fazlası çoktan yerini almış. Felsefe Taşı’nın gerçekten var edilme amacını okurken, kendi iksirinizi hazırlayabilir ve görünmez mürekkebin sırrını keşfedebilirsiniz. Ejderhaların tarihini öğrenirken, cadıların neden süpürge kullandıklarını anlayabilir, harika denizkızı tasvirlerini inceleyebilir, gök bilimcileri ve simyacıları tanıyabilirsiniz.

Felsefe Taşı kitabının basımının yirminci yılında, raflarda yerini alacak olan kitap, her Harry Potter severin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken bir eser.

Unutmadan söylemek gerek; 20 Ekim 2017’de yayınlanması planlanan iki kitap Rowling tarafından hazırlanmadı ve doğrudan Rowling’in kaleminden çıkan bir bölüm bulunmayacak. Ancak, her iki kitapta Rowling’in onayını aldı. Rowling kitapları, Harry Potter kitaplarını destekleyen ikincil eserler olarak tanımlıyor.

Gerçekten özgün bir içeriği olacak kitaplar, şu an yurtdışında ön siparişe açılmış durumda. Umuyoruz ki ülkemizde de raflardaki yerini kısa süre içerisinde alır.

7 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir