13. Doktor Rolünde Harika İşler Çıkaracak 5 “Potter” Yıldızı

doctor who

Geçtiğimiz günlerde Peter Capaldi efsanevi İngiliz bilimkurgu televizyon dizisi Doctor Who ile yollarını ayıracağını duyurdu. Dizinin hayranları bu haber yayınlandığından beri heyecanla hangi aktörlerin ünlü Zaman Lordu’nun şanslı 13. reenkarnasyonunu canlandırmak için en uygun olduğunu içeren detaylı bir liste derledi!

Capaldi de rolü için bu tartışmaya iki isim önerdi. Radio Times‘ın bildirdiği gibi Capaldi, On Üçüncü Doktor için ideal seçiminin ilk kadın doktor olarak Madam Maxime’i canlandıran Olivier ödüllü Frances de la Tour‘dan başka kimse olmayacağını söyledi. De la Tour’un etkileyici kariyeri birkaç on yıla yayıldı ve bu onu ilginç ama nihai olarak mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Tabii ki, bu mükemmel ve mantıklı bir birleşim olurdu; Harry Potter ve Doctor Who kadar sevilen iki İngiliz serisi yok, dolayısıyla yapılacak pek çok bağlantı mevcut. Nitekim, pek çok hayran Potter’ın sevilen bazı yüzlerini Who’nun en yeni halini canlandırmaları için tercih etti.

Bahsi geçmişken bunlar da Mugglenet‘in sizler için seçtiği bir sonraki Doktor rolünde harika olacak Potter oyuncuları:

rupert grint doctor who

1. Rupert Grint

Capaldi’nin diziden ayrılacağının ilanından bu yana, Rupert, On Üçüncü Doktor rolü için birçok hayran istek listesinde yer aldı. Ve gerçekten bu rol için daha mükemmel birini düşünemiyoruz – sevimli, tüyler ürperten cazibesiyle Rupert bu eksantrik karaktere yeni ve eşsiz bir soluk getirebilir.

Birçoğumuz, uzun süredir devam eden dizinin kendisine yeni bir hava katabileceğini kabul etti ve bu seçim şimdiye kadarki en genç ikinci Doktor’u işaret edebilir – Rupert rol için mükemmel bir aday gibi görünüyor (özellikle de şu an yukarıdaki fotoğrafta da gösterildiği üzere papyonla ortalığı sallama yeteneği göz önüne alındığında)

Alfred Enoch

2. Alfred Enoch

Alfred Enoch’un ABC’nin Cinayet Nasıl Yanına Kar Kalır? dizisindeki lider dönüşümü son zamanlarda sıkıntılı bir döneme geldi bu nedenle en azından bu ikonik rolü üstlenmekte özgür olabilir, çünkü genç çekiciliği ile ciddi oyunculuk yetenekleri birleştirildiğinde kendisi bir Zaman Lordu için müthiş bir seçim olurdu.

Her ne kadar Alfred, Cinayet Nasıl Yanına Kar Kalır? ’da popülerlik kazanmış olsa da, TARDIS’e atlayıp birkaç on yıl geriye dönmedikçe bariz bir seçim olmayabilir. Anlaşılıyor ki Alfred’in babası İngiliz aktör William Russell Enoch, ünlü dizinin yayınlandığı ilk yıllar olan 1960’larda Birinci Doktor’un orijinal yol arkadaşını canlandırmasıyla tanınıyor. Yani görünen o ki bu onun genlerinde var.

Helena Bonham Carter

3. Helena Bonham Carter

Helena Bonham Carter. Başka bir şey söylememize gerek var mı? Son birkaç yıldır, Bonham Carter’ın adı birçok hayran için ideal Doktor olarak gündeme geliyor.  2011 yılında yapılan bir ankette, SFX dergisinin okuyucuları, onu kadın bir doktor için birinci tercihi olarak seçti. O zamandan beri Matt Smith ve Peter Capaldi, Zaman Lordu olarak seçildiler, ancak geç olsun güç olmasın!

Muhteşem yetenekleri ile sıcakkanlı dışmerkezliği ve klasik İngiliz görünüşü birleşince, TARDIS’e Bellatrix Lestrange‘a hayat veren oyuncudan daha uygun olan kimseyi düşünemiyoruz.

Emma Watson HeForShe

4. Emma Watson

Emma’nın Potter filmlerinin bitiminden bu yana süregelen popülaritesi sayesinde hayranlarının onu çok sevilen başka bir yapıtta görme şansını kaçırmak istememeleri hiç şaşırtıcı değil.

Birçok kişi kadın Doktor isterken, Emma, Zaman Lordu seçmeleri için mükemmel bir seçim olarak öne çıkıyor. Kendisi bir aktris olarak yeteneklerini defalarca kanıtlamış, yetenek ve zarafetle izleyicileri etkilemeyi ve hitap edebilmeyi çok iyi beceriyor.

eddie redmayne newt scamander doctor who tardis

 5. Eddie Redmayne

Eddie Redmayne, özellikle de sevgili Büyüzoolog Newt Scamander rolünden sonra, bir sonraki Doktor için hayran listelerinin en tepesinde ve bunun nedenini bulmak hiç de zor değil.

Benzersiz yetenekte bir aktör olan Eddie, Newt’in çantasını TARDIS ile karşılaştırarak (tabii ki içi dışından daha büyük ve Newt de papyonu göz alıcı bir şekilde taşıyor) Doctor Who’nun bir parçası olmaya ilgi duyduğunu da ifade etti. Aslında şaşırtıcı bir şekilde karakterler arasındaki benzerlikler o kadar yaygın ki, On Birinci Doktor Matt Smith, görünüşe göre Fantastik Canavarlar filmlerinde Newt rolünü oynamak için konuşulan isimler arasındaydı.

Bir sonraki Doktor için önerilen isimlere katılıyor musunuz? Şanslı sayı olan On Üçüncü Doktor için sizin en iyi Potter tercihleriniz neler? Yorum yaparak bize mutlaka bildirin!

Hem Doctor Who Hem de Harry Potter Kadrolarında Bulunan 5 Oyuncu

8 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir