Bu Kış İçinizi Isıtıcak 5 Harry Potter Sahnesi

Hogsmeade Altin Uclu fc

Havaların iyice soğuduğu ve Hogwarts öğrencilerinin yavaş yavaş Hogsmeade izin mektuplarını bina yöneticilerine teslim etmeye başladığı şu günlerde, hem biraz geçmiş güzel günlere dönmek hem de yüreğimizi ısıtmak için MuggleNet‘in derlediği 5 Harry Potter sahnesine gelin birlikte dönelim!

Aralık ayı bitmek üzere ve yılbaşı hemen yanı başımızda. Harry Potter serisini tekrar okumak için daha güzel bir zaman olabilir mi? Kitapların bazı bölümleri gerçekten üzücü olsa bile, içinde olduğumuz şu dönem tüm duyguları ve mutluluğu yaşamak için son derece uygun. İşte bu kış içinizi ısıtacak, Harry Potter serisinden beş sahne.

1. McGonagall’ın Harry’ye Süpürge Hediye Etmesi

Sert, katı ve bazı anlarda şaşırtıcı derecede soğuk durmasına rağmen Minerva McGonagall kesinlikle çok büyük bir yüreğe sahip. Harry’nin Quidditch yetenekleri herkesi muazzam derecede etkiledikten sonra, bir sabah Gryffindor kahvaltı masasına beklenmedik bir hediye geliyordu. Hagrid’in iyi ki doğdun pastasından sonra Harry’nin, hiçbir kötülük olmadan, gerçek bir sevgi bağı ile aldığı ilk hediyeydi Nimbus 2000. Hepimizin bildiği gibi, hediye sadece McGonagall’ın Harry’e duyduğu şefkat sebebiyle gelmemişti, bunun ötesinde McGonagall bir aslan yürekli olarak Gryffindor’un Hogwarts kupasını kazanmasını tüm içtenliğiyle istiyordu.

Nimbus 2000 harry potter

2. Harry’nin Kovuk’u İlk Ziyareti

Kovuk çok kısa bir süre içerisinde Harry’nin Hogwarts dışındaki ikinci evi olmuştu. Beşinci senesinde Kovuk’ta geçirdiği yılbaşı onu çok heyecanlandırmış, dördüncü ve altıncı yıllarında Kovuk ziyaretlerindeki neşesi tarif edilemezdi. İlk Kovuk macerasında gördüğü kendi kendini temizleyen bardaklar, ailenin tüm üyelerinin hareketlerini gösteren sihirli bir saat ve Molly Weasley’nin herkesi sarıp sarmalayan gürültülü sevgisi. Weasley ailesi ve ev cinleri her zaman harika olmasa da, Kovuk sevginin ve dostluğun bir nişanesi olarak, Harry’nin mutluluk içinde koşa koşa gideceği bir yuva olmaya devam edecek.  Sıcak bir karşılama arıyorsanız, haberiniz olsun.

harry potter kovuk

3. Fred ve George’un Hogwarts’tan Ayrılışı

Fred ve George hiçbir zaman akademik başarı peşinde koşan öğrenciler olmadılar. Yetenekleri sınavlardan geçmenin dışındaydı. Üstelik insanları güldürmek varken, sınavlara kimin ihtiyacı vardı ki? Kurbağa suratlı Umbridge’in baskısı altında, başarısız olabilirlerdi. Ama hayır! Birlikte süpürgelerine atlayıp çekip gitmeden, tüm havai fişekleri ateşlediler, Peeves’i harekete geçirip, Weasley Büyücü Şakaları dükkanına doğru yol aldılar. Sadece onlar için anlam ifade etmeyen eğitim sistemine darbe vurmakla kalmadılar, ayrıca Weasley Büyücü Şakaları dükkanını para basan bir yer haline getirdiler.

weasley hogwarts

4. Ron ve Hermione’nin Aşkı

Garip durumlarla, gizli tartışmalarla ve Harry’e yardım ile geçen onca yıldan sonra, Ron ve Hermione, Hogwarts savaşının tam da orta yerinde artık sevgili olmuşlardı. İkisi de birbiri için yaratılmış. Tıpkı puzzle parçaları gibi birbirlerini tamamlıyorlar ve bunu onları gerçekten birlikte görmek istediğimiz için söylemiyoruz. Final sahnesine geldiğimiz zaman, onların en az on yıldır evli ve ilk günkü gibi aşık olduklarını görmüştük. Dra-mione ve Har-mony ilişkisi hayal edenler ve tüm diğerleri, üzgünüz, sonunda kazanan Romione.

ron hermione opucuk

5. Final Sahnesi

2017, tam 19 yıl sonra, Harry, Ron, Hermione ve Ginny mutluluk içerisinde hayatlarını yaşıyorlar. Zarar ziyan yok, yeni sürüm Voldemort yok. Hak ettikleri sakin hayatı yaşıyorlar. Hermione politikada yükselişine devam ederken, Ron Weasley Büyücü Şakaları dükkanında çalışıyor, Harry seherbazların başı olmuş ve Ginny’de Daily Prophet gazetesinde Baş Quidditch Muhabiri pozisyonunda, çocuklarını Hogwarts’a yolcu ediyorlar. Saatler 11’i gösterdiğinde, Rose Granger-Weasley ve Albus Potter, King’s Cross tren istasyonundan Hogwarts ekspresi ile ayrılırken, onları huzur içinde “her şey yolunda” iken bırakıyoruz.

Tamam, belki de Harry Potter ve Lanetli Çocuk bir şekilde başka bir mecrada karşımıza çıkana kadar… Ama bu başka bir zaman.

harry potter 19 yil sonra

Evet, içinizi ısıtacağını bildiğimiz, en sıcak beş sahne böyleydi. Peki ya sizinkiler hangisi? Ortak salonda, şöminenin karşısına geçip, kaymak biranızı alın ve yorumlarınız ile bize katılın.

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
7 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir