Felsefe Taşı Kitabından Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Acayip Tasvir

golden trio

Mugglenet sitesinde J.K. Rowling’in kitaplardaki tasvirlerine göre bazı karakterlerin ilüstrasyonları paylaşılmış. Bize de bu leziz haberi sizlere ulaştırmak düşer!

Harry Potter’ı tekrar tekrar okumayı çok seviyoruz elbet. Bu kez diğerlerinin arasından sıyrılan birkaç nevi şahsına münhasır karakter dikkatimizi çekti.

J.K. Rowling’in ne kadar detaycı olduğu herkesçe bilinen bir gerçek ve bahsedeceğimiz karakterler de bu detaycılıktan nasibini almış. Hatta öyle detaylı anlatılıyor ki bu karakterler, Rowling sanki onları bir çizgi roman dünyasına batırıp çıkarmış gibi. Biz de doğal olarak Rowling’in bu sıyrık tasvirlerini kâğıda dökelim dedik.

Giriş kısmını tadında bırakarak Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda geçen bazı karakter tasvirlerine hep birlikte göz atalım!

1. Dudley Dursley

dudleypig-768x780

Vernon Enişte’ye çok benziyordu Dudley. Kocaman, pembe bir yüzü vardı; boynu yok gibiydi; gözleri ufacıktı, suluydu, maviydi; sarı saçları tostoparlak kafasına yapışıyordu. Petunia Teyze onun bir bebek meleğe benzediğini söylerdi hep – Harry ise peruk takmış bir domuza benzediğini söylerdi.

2. Zindandaki İfrit

coconutheadtroll-600x828

Korkunç bir görüntüydü bu. Dört metre boyundaydı, derisi gri kaya rengindeydi, koskoca bedeninin üstüne Hindistan cevizi büyüklüğünde ufacık bir kafa yerleştirilmişti. Kısa bacakları ağaç gövdeleri kadar kalındı, ayakları nasır içindeydi. İnanılmaz bir koku yayıyordu çevresine. Elinde tuttuğu kocaman tahta sopa, kollarının uzunluğu yüzünden yere değiyordu.

3. Vernon Dursley

dursleybeet-600x865

Vernon Enişte az kalsın önündeki arabaya toslayacaktı. Arkaya dönerek Harry’ye bağırdı, suratı bıyıklı dev bir pancara dönmüştü: “MOTOSİKLETLER UÇMAZ!”

4. Severus Snape

snapebat 768x449 e1473139888546

Evet, Severus öyle birine benziyor, değil mi? Besili bir yarasa gibi ortalarda dolaşması öyle yararlı oldu ki.

5. Rubeus Hagrid

HagridLiteralDescription-595x1024

Sıradan bir adamın yaklaşık iki katı kadar uzun, en az beş katı kadar da şişmandı. Dudak uçuklatacak kadar iri ve yabaniydi – çalıya benzer siyah uzun saçlarıyla sakalı yüzünün büyük bölümünü örtüyordu, çöp bidonu kapakları büyüklüğünde elleri vardı, deri çizmeli ayakları yunus yavrularına benziyordu. Uçsuz bucaksız, kaslı kollarında battaniyeden bir bohça tutuyordu.

Son olarak, onur konuğumuz Vernon Enişte’nin bir başka tasvirini illüstrasyon olmasa da size aktarmak istiyoruz. Zor bir seçimdi aslında (Muşmula Vernon ile Pancar Vernon), ama kazanan muşmula oldu.

“Off, kapa çeneni, Dursley, koca muşmula,” dedi dev. Kanepenin arkasına uzandı, tüfeği Vernon Enişte’nin elinden aldı, sanki lastikten yapılmış gibi büküverdi onu, odanın bir köşesine fırlatıp attı.

J.K. Rowling’in Harry Potter serisinde kullanmış olduğu tasvirler harika ve iyi eğlence malzemesi olabiliyor. Bu garip illüstrasyonlarla dolu macerayı sizlerle devam ettirmek için sabırsızlanıyoruz!

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir