Gilderoy Lockhart’ın Potter Dünyası İçin Bir Lütuf Olduğunu Gösteren 5 An

Gilderoy Lockhart fc

Sırlar Odası kitabı, Harry Potter dünyası için  çok özel, bunun sebeplerinden biri ise elbette beş defa En Büyücüleyici Gülüş Ödülü’nü kazanmış Gilderoy Lockhart’tan başkası değil! Gelin MuggleNet‘in hazırladığı en büyüleyici Lockhart anlarına hep birlikte göz atalım!

1. İnanılmaz İyimserliği

s 835f1645f0fb5191157645cd1548802be1cf8157

Sırlar Odası filminde Quidditch maçı sırasında Harry’nin kırık kolundaki tüm kemikleri kazayla yok ettiği anda kahkaha atmayan yoktur herhalde.

Gilderoy Lockhart: Ah, evet bu bazen olabiliyor. Ama, şey, önemli olan artık acı hissetmiyor olman. Ve elbette kemikler de kırık değil!

Hagrid: Kırık değil? Geriye kemik kalmadı ki!

Gilderoy Lockhart: Böylesi çok daha esnek!

Buradaki mantığa karşı çıkamayız değil mi?

2. Sir Kenneth Branagh Seriye Harika Şekilde Uyum Sağladı

Gilderoy Lockhart’ı Kenneth Branagh’ın canlandırması çok zekice verilmiş karardı, aktör role deyim yerindeyse cuk oturdu çünkü. Kenneth Branagh çok yetenekli bir oyuncu olmakla kalmayıp, bu ilginç karakteri harika biçimde canlandırdı.

3. Onu Ne Zaman Görsek, Komik Bir Şeylerin Olacağını Bilmemiz

tumblr oaud8hB75r1vb0wipo2 500

Sonu oldukça korkunç biten Düello Turnuvası‘nı hatırlıyor musunuz? Büyük Salon’da tüm gücüyle hissedilen binalar arası gerginliği fark edememekle kalmayıp, iyi bir öğretmen bunu sezerdi, bir de öğrencilere herhangi bir şey öğretmeyi başaramadı! Kendi derslerinde bunu yapmasını beklerdik, fakat oldukça yetenekli başka bir öğretmenin yanında Malfoy’un asasından çıkan yılanı daha da kızdırmayı başarıp üstüne bir de öğrencilere birbirlerini silahsızlandırmayı öğretmekte yetersiz kalması biraz fazlaydı sanki.

4. Sevgililer Günü!

Onun organize ettiği harika Sevgililer Günü olmasa Harry ve Ginny beraber olabilir miydi sanıyorsunuz? Büyük Salon’un pembe çiçeklerle kaplandığı, Eros gibi giyinmiş çirkin cücelerin şiirler okuduğu muazzam bir Sevgililer Günü planlanmıştı Gilderoy Lockhart!

lockhart sevgililer gunu

Kişisel olarak utancından yerlere geçen ve Eros/cüce tarafından sıkıca yakalanmış Harry’yi Ginny’nin ona yazdığı şiiri zorla dinlerken dinlemek için bir sürü şeyi feda edebilirdik!

“Taze kurbağa turşusu yeşilidir gözleri,

Saçları simsiyah,tıpkı karatahta gibi,

Keşke benim olabilseydi,öyle harika ki,

Ne kahraman, Karanlık Lord’u alt etti.”

5. Hepimize Görünüşün Aldatıcı Olabileceğini Gösterdi

22414526

Sırlar Odası’nın en önemli derslerinden biri de görünüşle alakalı. Riddle’ın günlüğü normal bir defter gibi görünüyordu, Tom Riddle hikayesi sıradan bir öğrencinin hikayesi gibiydi ve Lockhart da yetenekli bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni izlenimi veriyordu! Lockhart karakteri hepimize görünüşe aldanmamamız ve her zaman derine bakmamız gerektiğini gösterdi.

Çünkü bu yakışıklı, büyüleyici adam aslında oldukça yeteneksiz bir büyücü olmakla birlikte başkalarının anılarını çalarak ünlü olan bir sahtekardan başkası değildi.

J.K. Rowling’in Kaleminden “Gilderoy Lockhart” Hakkında Her Şey

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir