Harry Potter Serisindeki En Acımasız 10 Karakter

bellatrix lestrange

Harry Potter evreni vefakar kahramanlar ve en kötü zamanlarda gösterilen cesaret gibi kavramlarla dolu olabilir. Ne yazık ki, birçok büyük karakter yanında, felaket kötü karakterler de mevcut. MuggleNet‘ten gelen, bu tarz kötü karakterlerin listesine hep beraber bakalım.

10. Severus Snape

Severus Snape fc

Kendisi bir adet ikili ajan olabilir fakat bu öğrencilerine uyguladığı kesintisiz zorbalığa bir bahane olamaz.

9. Lucius Malfoy

lucius malfoy

Lucius kibirli ve Ölüm Yiyen olarak kendini diğer Muggle’lardan ve büyücülerden üstün görüyordu. Quidditch Dünya Kupası sırasında Muggle’ları dehşete düşürmüştü, Dobby’yi her fırsatta cezalandırıyordu ve Arhur Weasley ve ailesini küçümsüyordu. Ayrıca Ginny’ye Tom Riddle’ın güncesini vererek yanlışlıkla Sırlar Odası’nın açılmasına sebep olmuştu. Yine de Harry Potter ve Ölüm Yadigarları‘nda ailesini kötülük yapmaktan önde tutmuştu. Bu yüzden en azından %100 kötü sayılmaz.

8. Nagini

nagini

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminde ayrıntılarına ulaşmak için sabırsızlanıyoruz. Nagini ve Voldemort arasındaki ilişkiyi tam olarak bilmesek de kendisinin Harry Potter serisinde birçok insanı öldürdüğünü biliyoruz. Bu da onu oldukça kötü biri yapıyor.

7. Fenrir Greyback

Fenrir Greyback

Greyback sadistik bir yaratıktı. Bu dünyadaki var oluş sebebinin en kötü taraflarından zevk alıyordu. Kurtadam içgüdülerini bastırmak yerine yaptıklarından memnundu, buna Lupin’i kurtadam yapmak ve diğer masum çocukları ısırmak dahil.

6. Amycus Carrow

giphy

Öğrencilere işkence etmek ve Cruciatus Laneti’ni birbirleri üzerinde kullanmaya zorlamak bir yana, McGonagall’a tükürmüştü. Sonuncu madde bile ilk ona girmesine yeter.

5. Barty Crouch, Jr.

Barty Crouch Jr

Ortalıkta olmayan bir babası olabilir fakat bu Ölüm Yiyenlere katılmak, anneni hapishanede ölüme terk etmek, babanı öldürmek, Moody’yi kaçırmak ve Voldemort’un geri dönüşü için herkesi manipüle etmek için bir sebep olamaz.

4. Gellert Grindelwald

Johnny Depp Grindelwald fantastik canavarlar

Kendisi hakkında çok ayrıntılı bilgilere sahip olmasak da biliyoruz ki kendisi Muggle’ları yöneten bir dünya kurmak istiyordu. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filmi vizyona girdiğinde yaptıkları hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. Kendisi Harry Potter evrenindeki en gaddar kötü olabilir.

3. Bellatrix Lestrange

Bellatrix, birçok insana birçok hasar ve acı getirdi. Neville’in anne babasını delirtene kadar işkence yapması bir yana, Sirius’u öldürdü ve daha fazla insana işkence etti, buna Hermione dahil. En azından Molly, Bellatrix Ginny’ye kötü bir şey yapamadan onu yendi.

2. Voldemort

fred george weasley voldemort

Voldemort bütün büyücü dünyasını yönetmeye çalıştı ve sayısız ölümden sorumlu. Yaptığı onca şeye rağmen bizim için serideki en kötü karakter değil.

1. Dolores Umbridge

DoloresUmbridge01 e1495496095579

Umbridge denen şahsiyeti Voldemort’tan daha kötü buluyoruz. Diğer insanların acı çekmesi için kendi statüsünü ve gücünü kullanan biri olarak, Hogwarts ve insanlığın başına gelebilecek en kötü şeyi temsil ediyor.

Sizce en kötü karakter kim? Listeye girmesi gereken kimler var? Ya da sıralama konusunda hemfikir misiniz? Yorumlarınızı yazmayı unutmayın!

Forumdan Cevaplar!