Nymphadora Tonks Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Şey

Natalia-Tena-Nymphadora-Tonks

Herkesin sevdiği Hufflepuff’lı çılgın ve sempatik Nymphadora Tonks hakkında bazı gerçekleri MuggleNet bir araya getirmiş. Bizler de sizler için bu maddeleri Türkçeye aktardık!

1. Herkesin bildiği gibi, bir Seherbaz olmak oldukça zordur ve Profesör McGonagall’dan öğrendiğimiz kadarıyla Tonks Bakanlık tarafından alınacak son Seherbazlardan biridir –Hogwarts Savaşı’ndan sonra Seherbaz olan Harry’den önce-. Sakar bir kadın olmasına rağmen, açıkça görülüyor ki Tonks becerikli bir cadı.
3o7TKFrFBeOQvnRmYU
2. Hiçbir zaman kullanmamasına – ve kimsenin kullanmasını sevmemesine – rağmen Tonks’un adı Nymphadora’dır. Bu Yunan ismi, “Nymph’lerin hediyesi” anlamına gelmektedir. Yunan Mitolojisindeki Nymph’ler şekil değiştirebilen dişi ruhlardır.
3. Şeklini ve cismini kendi iradesiyle değiştirebildiği için isminin anlamı Tonks ile oldukça ilişkilidir. Bu yetenek Harry Potter dünyasında Metamorphmagus olarak adlandırılır ve oldukça nadirdir. “Meta” değişmek, “morph” biçim ve “magus” büyü anlamlarına gelmektedir. Ayrıca Tonks bu yeteneğini oğlu Teddy Lupin’e aktarmıştır.
remus tonks
4. Tonks’un Remus Lupin’le ilişkisi ikisi de Zümrüdüanka Yoldaşlığı için çalışırken gelişir. Tonks, Remus hakkındaki düşüncelerini Yoldaşlık için olan bir görev sırasında açığa vurur ve şunları söyler.

“Kime aşık olduğumu açıkça görebilirdin, eğer kendin hakkında bu kadar suçlu ve üzgün hissetmeseydin.”

5. Tonks, Remus’la Kuzey İskoçya’da yerel bir büyücü barından şahitler bularak evlenir. Çok zaman geçmeden, Tonks hamile kalır.

Sizin Tonks karakteri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarınızı bize iletmeyi unutmayın!

nymphadora tonks

12 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir