Profesör Flitwick Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bu yazımızda sizleri Harry Potter dünyasındaki gençlerden ve öğrencilerden alıp herkesin sevdiği Profesör Filius Flitwick hakkında bir dünyaya götürüyoruz. Bu harikulade öğretmen hakkında bilmeniz gereken beş özelliği sıralayan Muggle.Net listesini sizlere sunuyoruz!

Profesör Flitwick, Ravenclaw Bina Başkanı ve Hogwarts Tılsım öğretmenidir.

1. Seçmen Şapka’yı Terletmesi

İş arkadaşı Minerva McGonagall gibi, Profesör Flitwick de Seçmen Şapka’ya zor anlar yaşatmıştır. Şapka uzun bir süre Gryffindor ve Ravenclaw arasında kaldıktan sonra Flitwick’i Ravenclaw’a yerleştirmiştir. Uzunca aradan sonra ise Flitwick, Ravenclaw Bina Başkanı olmuştur. Profesör McGonagall ise tam tersi yönde Gryffindor Bina Başkanı olmuştur.

2. Yersiz Heyecanları

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda, Profesör Flitwick ile Harry’nin ilk Tılsım dersinde tanışmıştık. J.K. Rowling ise onu şöyle betimlemişti:

Tılsım öğretmeni Profesör Flitwick, öylesine ufak tefekti ki, masasının önünü görebilmek için bir kitap yığınının üstüne çıkmak zorunda kalıyordu. İlk derste yoklama yaparken sıra Harry’nin adına gelince şöyle bir ciyaklamış, sonra da kayıplara karışıvermişti.

3. Son Derece Yetenekli Olması

Profesör Flitwick’in genelde daha hafif, uysal yönünü görürken, yeteneklerinin boyutunu da unutmamamız gerekir. Harry Potter ve Sırlar Odası’nda öğreniyoruz ki kendisi düello şampiyonu olmuştu. Ne yazık ki daha fazlası hakkında pek bir şey göremesek de Hogwarts Savaşı’nda neler yapabileceğini kanıtlamış biri! Profesör Flitwick, Harry’nin tarafından kalmaya karar vermiş profesörlerden biriydi ve kaleyi koruyucu büyülerle ve tılsımlarla mühürlemişti.

4. Özveri Sahibi Olması

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nda ise, Flitwick zamanını kalenin ön kapılarına Sirius Black’in resmini göstererek onu tanımalarını sağlamaya çalışarak geçirmişti. Tehlikeli olduğunu düşündükleri bu kaçak mahkumun Hogwarts’a girmesini istemiyordu.

5. Harika Bir Damak Tadına Sahip Olması

Yine Harry Potter ve Azkaban Tutsağı kitabında, Sirius Black hakkında konuşmak için Üç Süpürge’ye giden Flitwick “vişne şurubu ve soda, buzlu ve şemsiyeli” siparişini vermişti – çok tatlı ve lezzetli bir içecek gibi! Tam da Flitwick için hazırlanmış.

Profesör Flitwick hakkında paylaşmak istediğimiz çok daha fazla şey ve fakat sadece birkaçını seçmek zorunda kaldık. Eğer sizin de aklınıza Flitwick hakkında önemli bir şey gelirse, bizlerle paylaşmayı unutmayın!

⁠⁠⁠Evapsie!

Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir